Oud-volleybalster Crielaard technisch directeur turnbond
BEEKBERGEN (ANP) - Oud-volleybalster Heleen Crielaard is aangesteld als interim technisch directeur bij gymnastiekunie KNGU. Crielaard wordt daarmee de tijdelijke opvolger van Jeroen van Leeuwen, die vorige week zijn functie neerlegde na een vertrouwensbreuk met enkele leden van de technische staf.
Als verdere ondersteuning heeft sportkoepel NOC*NSF oud-turnbondscoach Bram van Bokhoven als extra prestatiemanager aan de KNGU verbonden. Van Bokhoven zal zich in die rol vooral bezighouden met ondersteuning en advies.
Crielaard is tot en met de Olympische Spelen van Parijs aangesteld en is verantwoordelijk voor de talent- en topsportprogramma's binnen het vrouwen- en mannenturnen. KNGU-directeur Remco Boer is blij met de komst van Crielaard. "We wilden het vertrek van Jeroen van Leeuwen zo snel mogelijk opvullen om de continuïteit van het talent- en topsportprogramma te waarborgen", zegt hij. "Zowel het dames- als het herenteam is volop in voorbereiding op de Olympische Spelen en die voorbereidingen willen we zo min mogelijk verstoren. Met Crielaard stellen we iemand aan die haar sporen als manager heeft verdiend, maar ook als geen ander weet hoe het leven van een topsporter eruitziet en welke weg er af te leggen is richting de Olympische Spelen."
Loopbaan
Crielaard, die Nederland in 1992 als volleybalster vertegenwoordigde bij de Olympische Spelen, had na haar sportloopbaan verschillende functies in marketing, communicatie en sponsoring. In 2006 trad zij in dienst bij de Rabobank, waar ze als hoofd externe communicatie verantwoordelijk was voor alle sponsoractiviteiten. Sinds 2019 heeft ze diverse functies als interim-manager gehad, onder meer als directeur Topsport Metropool bij het Team NL-centrum in de gemeenten Rotterdam, Den Haag en Dordrecht.
Van Bokhoven verliet de KNGU in februari 2021 na een dienstverband van twintig jaar en trad vervolgens in dienst als prestatiemanager bij NOC*NSF. Tussen 2006 en 2012 was hij bondscoach van de mannen, een functie die hij sinds 2016 opnieuw vervulde. In 2021 nam hij na het vertrek van Gerben Wiersma ook de vrouwenploeg onder zijn hoede.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
7 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
10 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
12 uur geledenMADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geleden