Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-volleybalster Crielaard technisch directeur turnbond

Oud-volleybalster Crielaard technisch directeur turnbond

BEEKBERGEN (ANP) - Oud-volleybalster Heleen Crielaard is aangesteld als interim technisch directeur bij gymnastiekunie KNGU. Crielaard wordt daarmee de tijdelijke opvolger van Jeroen van Leeuwen, die vorige week zijn functie neerlegde na een vertrouwensbreuk met enkele leden van de technische staf.

Als verdere ondersteuning heeft sportkoepel NOC*NSF oud-turnbondscoach Bram van Bokhoven als extra prestatiemanager aan de KNGU verbonden. Van Bokhoven zal zich in die rol vooral bezighouden met ondersteuning en advies.

Crielaard is tot en met de Olympische Spelen van Parijs aangesteld en is verantwoordelijk voor de talent- en topsportprogramma's binnen het vrouwen- en mannenturnen. KNGU-directeur Remco Boer is blij met de komst van Crielaard. "We wilden het vertrek van Jeroen van Leeuwen zo snel mogelijk opvullen om de continuïteit van het talent- en topsportprogramma te waarborgen", zegt hij. "Zowel het dames- als het herenteam is volop in voorbereiding op de Olympische Spelen en die voorbereidingen willen we zo min mogelijk verstoren. Met Crielaard stellen we iemand aan die haar sporen als manager heeft verdiend, maar ook als geen ander weet hoe het leven van een topsporter eruitziet en welke weg er af te leggen is richting de Olympische Spelen."

Loopbaan

Crielaard, die Nederland in 1992 als volleybalster vertegenwoordigde bij de Olympische Spelen, had na haar sportloopbaan verschillende functies in marketing, communicatie en sponsoring. In 2006 trad zij in dienst bij de Rabobank, waar ze als hoofd externe communicatie verantwoordelijk was voor alle sponsoractiviteiten. Sinds 2019 heeft ze diverse functies als interim-manager gehad, onder meer als directeur Topsport Metropool bij het Team NL-centrum in de gemeenten Rotterdam, Den Haag en Dordrecht.

Van Bokhoven verliet de KNGU in februari 2021 na een dienstverband van twintig jaar en trad vervolgens in dienst als prestatiemanager bij NOC*NSF. Tussen 2006 en 2012 was hij bondscoach van de mannen, een functie die hij sinds 2016 opnieuw vervulde. In 2021 nam hij na het vertrek van Gerben Wiersma ook de vrouwenploeg onder zijn hoede.

Meer uit Sport

Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

5 minuten geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

1 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

2 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

3 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

13 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

14 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

15 uur geleden