Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voetbaltrainer Simon Kistemaker overleden

Oud-voetbaltrainer Simon Kistemaker overleden

IJMUIDEN (ANP) - Oud-voetbaltrainer Simon Kistemaker is dinsdag overleden. Dat heeft zijn biograaf Yoeri van den Busken bevestigd. Kistemaker werd 81 jaar.

Van den Busken schreef eerder op de dag al in zijn column voor de NSP dat Kistemaker niet lang meer te leven had. "Vandaag zijn mijn gedachten alleen maar bij de man die zojuist afscheid van mij nam. Want na deze week is Simon Kistemaker er niet meer. De kanker keerde terug en trok als een leger vernielzuchtige relschoppers door zijn lijf. Alles werd kapotgemaakt. En hij had na de lijdensweg van zijn vrouw Thea in de zomer van 2020 met zichzelf afgesproken: die hel ga ik niet in", zo beschreef Van den Busken de laatste dagen van de man over wie hij een boek ('De Kist') schreef.

De auteur beschreef dat Kistemaker dan wel een "ongelikte beer kon zijn, maar dan wel één met een hoog knuffelgehalte. Hij stond bekend als de laatste culttrainer van Nederland. Symbool van een andere tijd. Rauw en ongecompliceerd. Zo liet hij zijn elftallen voetballen en zo praatte hij ook. Wars van politiek correcte antwoorden."

Kistemaker was van 1989 tot 1993 trainer van De Graafschap. Zelf noemde hij dat later zijn beste periode. In het seizoen 1990-1991 werd de club met hem ongeslagen kampioen van de eerste divisie. Het seizoen daarop degradeerde de club echter weer.

Ook met DS'79 promoveerde 'De Kist' naar de Eredivisie. Hij werkte ook bij onder meer Volendam, Cambuur, Telstar en FC Utrecht.

Meer uit Voetbal

UEFA wijst finale Champions League toe aan München en Barcelona

THESSALONIKI (ANP) - De UEFA heeft de finale van de Champions League van 2028 toegewezen aan München en de eindstrijd van 2029 aan Barcelona. Dat gebeurde dinsdag tijdens een vergadering in Thessaloniki. Vorig jaar was al besloten dat de finale van dit seizoen in 2027 in het stadion van Atlético Madrid is.

2 uur geleden
Europese Supercup volgend jaar in Johan Cruijff ArenA

THESSALONIKI (ANP) - De wedstrijd om de Europese Supercup is volgend jaar in de Johan Cruijff ArenA. Dat is besloten tijdens een vergadering van de Europese voetbalbond UEFA in Thessaloniki.

2 uur geleden
Inter buigt snelle achterstand om in ruime zege op Udinese

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zijn voortvarende seizoensstart in de Italiaanse Serie A voortgezet met de vierde overwinning op rij. De regerend landskampioen won met 5-3 van Udinese. Inter kwam daarmee op de maximale 12 punten.

14 uur geleden
Malen scoort weer voor winnend AS Roma

TURIJN (ANP) - AS Roma heeft met een uitzege van 2-0 op Torino de koppositie van stadgenoot Lazio overgenomen in de Italiaanse Serie A. Donyell Malen zette met zijn zesde seizoenstreffer de Romeinse club in de 40e minuut op voorsprong, Niccolò Pisilli verdubbelde de score in blessuretijd.

17 uur geleden
Voetballer Maldini veroorzaakt auto-ongeluk met drank op

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Daniel Maldini is zijn rijbewijs kwijtgeraakt nadat hij zondagochtend na een auto-ongeluk in Milaan boven de wettelijke alcohollimiet bleek te zitten. Dit meldt een lokale politiebron maandag.

23 uur geleden
Argentijn Gallardo nieuwe bondscoach van voetballers Ecuador

QUITO (ANP/RTR) - Marcelo Gallardo is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ecuador. De 50-jarige Argentijn is de opvolger van zijn landgenoot Sebastián Beccacece, wiens contract niet werd verlengd nadat Ecuador begin juli op het WK in de zestiende finales van Mexico verloor.

1 dag geleden
PSG boekt in Brest eerste competitiezege van het seizoen

BREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.

1 dag geleden