Oud-voetbaltrainer Simon Kistemaker overleden
IJMUIDEN (ANP) - Oud-voetbaltrainer Simon Kistemaker is dinsdag overleden. Dat heeft zijn biograaf Yoeri van den Busken bevestigd. Kistemaker werd 81 jaar.
Van den Busken schreef eerder op de dag al in zijn column voor de NSP dat Kistemaker niet lang meer te leven had. "Vandaag zijn mijn gedachten alleen maar bij de man die zojuist afscheid van mij nam. Want na deze week is Simon Kistemaker er niet meer. De kanker keerde terug en trok als een leger vernielzuchtige relschoppers door zijn lijf. Alles werd kapotgemaakt. En hij had na de lijdensweg van zijn vrouw Thea in de zomer van 2020 met zichzelf afgesproken: die hel ga ik niet in", zo beschreef Van den Busken de laatste dagen van de man over wie hij een boek ('De Kist') schreef.
De auteur beschreef dat Kistemaker dan wel een "ongelikte beer kon zijn, maar dan wel één met een hoog knuffelgehalte. Hij stond bekend als de laatste culttrainer van Nederland. Symbool van een andere tijd. Rauw en ongecompliceerd. Zo liet hij zijn elftallen voetballen en zo praatte hij ook. Wars van politiek correcte antwoorden."
Kistemaker was van 1989 tot 1993 trainer van De Graafschap. Zelf noemde hij dat later zijn beste periode. In het seizoen 1990-1991 werd de club met hem ongeslagen kampioen van de eerste divisie. Het seizoen daarop degradeerde de club echter weer.
Ook met DS'79 promoveerde 'De Kist' naar de Eredivisie. Hij werkte ook bij onder meer Volendam, Cambuur, Telstar en FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Ivan Jovanović van de Griekse voetballers probeert de euforie rond het nationale elftal wat te temperen. "We hebben twee grote overwinningen behaald en de fans blij gemaakt, maar er is nog een lange weg te gaan", sprak de 64-jarige Serviër op een persconferentie in Thessaloniki, waar de Grieken donderdag het Nederlands elftal in de Nations League ontvangen.
36 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat de eigenaren van Manchester City de club niet gaan verkopen nu de club schuldig is bevonden aan ernstige overtredingen van financiële regels van de Premier League. "Het zou erg zorgelijk zijn als we ze verliezen", zei Burnham woensdag tegen de BBC over de eigenaren uit de Verenigde Arabische Emiraten.
49 minuten geledenTHESSALONIKI (ANP) - Grieks international Vangelis Pavlidis is niet verbaasd dat Mexx Meerdink is doorgebroken bij het Nederlands elftal. Dat zei zijn voormalige ploeggenoot van AZ woensdag op een persconferentie in Thessaloniki, waar Griekenland en Oranje donderdag tegenover elkaar staan in de Nations League.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De voetbalbond van Zwitserland (SFV) heeft de steun voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingetrokken. De Zwitserse bond komt daarmee terug op de eerdere aanbeveling voor de landgenoot.
1 uur geledenAKTOBE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich woensdag in Kazachstan geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Europa Cup, het tweede Europese clubtoernooi bij de vrouwen. Na de 8-0-thuiszege op WFC Aktobe van een week geleden werd woensdag met 1-0 verloren in Kazachstan.
1 uur geledenBORDEAUX (ANP/DPA) - De Franse voetbalclub Girondins de Bordeaux, die kampt met financiële problemen, wordt verkocht aan een Amerikaanse investeerdersgroep. Park Bench koopt de zesvoudig kampioen van Frankrijk voor een symbolisch bedrag van 1 euro.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is woensdag zonder Jan Paul van Hecke vertrokken naar Thessaloniki voor de uitwedstrijd donderdag tegen Griekenland in de Nations League. De verdediger heeft op de laatste training in Zeist een voetblessure opgelopen en keert terug naar zijn club Tottenham Hotspur, meldt de KNVB.
4 uur geleden