Oud-voetballers Iniesta, Figo en Naybet ambassadeurs WK 2030
LISSABON (ANP/DPA) - Oud-voetballers Andrés Iniesta, Luís Figo en Noureddine Naybet zijn tijdens een evenement in Lissabon benoemd tot ambassadeurs voor het WK van 2030 in Spanje, Portugal en Marokko. Irene Paredes, Cristiano Ronaldo en Achraf Hakimi zouden tot de ambassadeurs van de nu nog actieve spelers behoren.
Vertegenwoordigers van Spanje, Portugal en Marokko namen dinsdag deel aan de bijeenkomst. De drie landen zullen in juli hun gezamenlijke kandidatuur indienen, maar het is al duidelijk dat zij eind van dit jaar het WK in 2030 krijgen toegewezen. De eerste drie wedstrijden van dat WK zijn in Uruguay, Argentinië en Paraguay, dit vanwege het 100-jarig bestaan van het WK.
Voormalig Barcelona-middenvelder Iniesta speelde 131 interlands voor Spanje, waarmee hij het WK in 2010 en de EK's van 2008 en 2012 won. Figo, oud-speler van onder meer Barcelona en Real Madrid, kwam 127 keer in actie voor Portugal. Naybet speelde in het verleden voor onder meer Deportivo en Tottenham Hotspur en kwam tot 115 interlands voor Marokko.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
9 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
9 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
10 uur geleden