
Oud-voetballer Vialli geneest van alvleesklierkanker
LONDEN (ANP/RTR/DPA) - De voormalige Italiaanse international Gianluca Vialli (55) is door zijn artsen genezen verklaard van alvleesklierkanker. "In december heb ik de chemotherapie beëindigd", liet de voormalige aanvaller van onder meer Juventus en Chelsea weten. "Eerst een cyclus van acht maanden en daarna nog een periode van negen maanden. Het waren zware tijden, zelfs voor zo'n stoere vent als ik."
Vialli, werkzaam als teammanager van de Italiaanse ploeg, verblijft momenteel in Engeland. Bij Chelsea fungeerde hij na zijn spelersloopbaan een paar seizoenen als coach. "Zijn herstel is geweldig nieuws", liet de Londense topclub weten.
Vialli volgt met de nodige spanning de ontwikkelingen in zijn thuisland, dat zwaar geraakt is door de coronapandemie. "Ik voel me schuldig omdat ik nu niet in Italië ben, maar mijn gezondheidstoestand staat dat niet toe. Dit is een enorme test voor de mensheid, maar het zal niet vergeefs zijn. Je begrijpt nu pas wat het eigenlijk betekent om het zonder sport te moeten doen. De schoonheid van sport en voetbal, de emoties en de herinneringen zullen ons helpen om de weg terug naar het leven te vinden."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft een nieuw record in handen. De 38-jarige spelmaker is de eerste voetballer in de Amerikaanse Major League Soccer (MLS) die in vijf opeenvolgende wedstrijden twee keer wist te scoren. Dat deed Messi in de thuiswedstrijd van zijn club Inter Miami tegen Nashville SC. Messi's eigen record staat nog scherper. Hij zette bij FC Barcelona in 2012 een serie van zes duels met twee treffers neer.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zondag zijn opwachting bij de finale van het WK voetbal voor clubs tussen het Franse Paris Saint-Germain en het Engelse Chelsea. De Amerikaanse president ziet de eindstrijd als een test voor de WK-finale voor landenteams die in de zomer van 2026 in hetzelfde MetLife Stadium wordt gespeeld.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.
12 uur geledenBASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.
14 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van SV Elversberg, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. De Eindhovenaren waren op sportcomplex De Herdgang met 3-1 te sterk.
20 uur geledenTHUN (ANP) - Alle speelsters van het Nederlands elftal hebben meegedaan aan de mogelijk laatste training in Zwitserland. In een warm en zonnig Thun oogde de selectie ontspannen in aanloop naar het afsluitende groepsduel met Frankrijk van zondag.
22 uur geleden