
Oud-voetballer Swart koestert herinneringen aan 'zoon' Neeskens
AMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer Sjaak Swart koestert de herinneringen aan de zondag op 73-jarige leeftijd overleden Johan Neeskens. Dat schreef hij over zijn geliefde oud-ploeggenoot bij Ajax. "Je was veel meer dan een teamgenoot. Je voelde als mijn eigen zoon", aldus Swart.
"Twee jaar lang woonde je bij mij en Andrea in huis. Dan bespraken we wie er die dag daarna meer zou maken. Of samen tussen de trainingen door twee kroketjes halen bij Dobben. Die herinneringen koester ik voor altijd. Ik ga je missen, Neesie", schreef de 86-jarige 'Mister Ajax' op zijn Instagramaccount, bij een foto van de twee.
Neeskens en Swart speelden vanaf 1970 tot 1973 samen bij Ajax. Ook kwamen ze tussen 1970 en 1972 allebei voor Oranje uit. De twee veroverden bij Ajax onder meer drie keer de Europa Cup I en de Wereldbeker voor clubs.
Ook Jordi Cruijff heeft gereageerd op het overlijden van Neeskens, een vriend van zijn overleden vader Johan. "Een nieuwe ontmoeting in de hemel", schreef hij op Instagram. "Ze waren niet alleen vrienden op het veld, nadat ze samen speelden bij verschillende teams. Maar ook buiten het veld, waardoor er een speciale band tussen onze families ontstond."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Nederland heeft op vrijdagmiddag een besloten oefenwedstrijd in Leeuwarden met 3-0 gewonnen van Finland. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. De doelpunten van de Oranjevrouwen werden gemaakt door Lynn Wilms, Chasity Grant en Shanice van de Sanden.
2 uur geledenYOGYAKARTA (ANP) - Jean-Paul van Gastel vervolgt zijn trainersloopbaan in Indonesië. De oud-Feyenoorder heeft een contract ondertekend bij PSIM Yogyakarta, dat afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerde.
2 uur geledenLEICESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij vertrekt als coach van Leicester City. Dat heeft de Engelse voetbalclub via de sociale media bekendgemaakt. Leicester City degradeerde onder Van Nistelrooij uit de Premier League. Het contract van Van Nistelrooij liep nog tot medio 2027.
7 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Real Madrid en Al-Hilal hebben zich als laatste twee geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs in de Verenigde Staten. Real eindigde als eerste in groep H door een 3-0-zege op RB Salzburg. Al-Hilal uit Saudi-Arabië versloeg het Mexicaanse Pachuca met 2-0.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vivianne Miedema houdt een "best wel goed gevoel" over aan de uitzwaaiwedstrijd voor het EK tegen Finland (2-1). De topscorer aller tijden van Oranje speelde na een blessure haar eerste wedstrijd sinds begin april en maakte haar 98e en 99e interlandtreffer. "Ik heb keihard gewerkt om hier überhaupt te staan en het is fijn dat ik mijn doelpuntjes meepak", zei de 28-jarige spits bij ESPN.
19 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Aanvoerder Givairo Read van Oranje onder 19 is "heel trots" op zijn team. Dat zei de verdediger van Feyenoord na de met 1-0 gewonnen EK-finale in Boekarest tegen Spanje. Read gaf in de 62e minuut een voorzet die door de Spaanse doelman Raúl Jiménez in eigen doel werd gewerkt. Oranje onder 19 werd voor het eerst Europees kampioen.
19 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Kees Smit is in Boekarest uitgeroepen tot beste speler van het EK onder 19 in Roemenië. De middenvelder van AZ werd met vier doelpunten samen met de Spanjaard Pablo García ook topscorer van het toernooi. Smit kwam in de met 1-0 gewonnen finale tegen Spanje niet tot scoren.
19 uur geleden