Oud-voetballer Stankovic start als trainer bij Rode Ster Belgrado
BELGRADO (ANP) - De Servische oud-voetballer Dejan Stankovic begint bij Rode Ster Belgrado aan zijn eerste klus als trainer. De 41-jarige Stankovic ondertekende een contract tot de zomer van 2022 bij de huidige koploper van de Servische competitie. Hoewel Rode Ster al elf punten voorsprong heeft op de nummer 2 van de ranglijst, besloot trainer Vladan Milojevic op te stappen.
Milojevic leidde de ploeg uit Belgrado de afgelopen twee seizoenen naar de landstitel. Rode Ster Belgrado wist zich dit jaar ook weer te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League, maar de Servische kampioen pakte in een poule met Bayern München, Tottenham Hotspur en Olympiakos slechts drie punten. Rode Ster kreeg maar liefst twintig doelpunten tegen.
Stankovic begon zijn eigen voetbalcarrière bij Rode Ster Belgrado en speelde daarna jarenlang in de Serie A bij Lazio en Internazionale, waarmee hij in 2010 de Champions League won. De middenvelder werd ook zes keer kampioen van Italië. Stankovic speelde ruim honderd interlands voor zijn land. Als trainer deed hij alleen wat ervaring op als assistent bij Udinese.
Meer uit Voetbal
BREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
2 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
6 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
6 uur geleden