
Oud-voetballer Stankovic start als trainer bij Rode Ster Belgrado
BELGRADO (ANP) - De Servische oud-voetballer Dejan Stankovic begint bij Rode Ster Belgrado aan zijn eerste klus als trainer. De 41-jarige Stankovic ondertekende een contract tot de zomer van 2022 bij de huidige koploper van de Servische competitie. Hoewel Rode Ster al elf punten voorsprong heeft op de nummer 2 van de ranglijst, besloot trainer Vladan Milojevic op te stappen.
Milojevic leidde de ploeg uit Belgrado de afgelopen twee seizoenen naar de landstitel. Rode Ster Belgrado wist zich dit jaar ook weer te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League, maar de Servische kampioen pakte in een poule met Bayern München, Tottenham Hotspur en Olympiakos slechts drie punten. Rode Ster kreeg maar liefst twintig doelpunten tegen.
Stankovic begon zijn eigen voetbalcarrière bij Rode Ster Belgrado en speelde daarna jarenlang in de Serie A bij Lazio en Internazionale, waarmee hij in 2010 de Champions League won. De middenvelder werd ook zes keer kampioen van Italië. Stankovic speelde ruim honderd interlands voor zijn land. Als trainer deed hij alleen wat ervaring op als assistent bij Udinese.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft het kampioensfeest van Bayern München verpest. De ploeg van Oranje-international Xavi Simons hield de koploper in het eigen stadion op 3-3.
57 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het blijft spannend in de strijd om het kampioenschap in de Vrouwen Eredivisie. FC Twente en PSV, die zaterdagmiddag bij PEC Zwolle (0-3) en Fortuna Sittard (0-3) wonnen, hebben hetzelfde aantal punten met nog één wedstrijd te spelen. FC Twente staat op basis van een beter doelsaldo (+49 tegen +44 voor PSV) op de eerste plaats.
2 uur geledenVITORIA (ANP) - Atlético Madrid is na een 0-0-gelijkspel uit bij Deportivo Alavés afgehaakt in de Spaanse titelrace. Het elftal van Diego Simeone staat na 34 wedstrijden met 67 punten op de derde plaats. Het gat met koploper FC Barcelona is 9 punten, terwijl de Catalanen een wedstrijd minder hebben gespeeld. FC Barcelona komt op zaterdagavond in actie uit bij Real Valladolid.
2 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Poolse aanvaller Arkadiusz Milik heeft zijn contract bij Juventus verlengd tot de zomer van 2027. Dat deed de oud-Ajacied hoewel hij al bijna een jaar niet meer in actie is gekomen voor de club uit Turijn.
5 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP) - Voetbalclub Schalke 04 heeft per direct afscheid genomen van trainer Kees van Wonderen en diens assistent Robert Molenaar. Dat meldt de club, die uitkomt op het tweede niveau in Duitsland, op de website. Eerder was al bekend dat de Nederlandse trainer aan het einde van het seizoen zou vertrekken, hoewel hij nog een contract had tot de zomer van 2026. Onder 23-trainer Jakob Fimpel neemt tot het einde van dit seizoen het hoofdtrainerschap op zich.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Ruben den Uil promoveerde vrijdag met Excelsior naar de Eredivisie. Een serie van acht gewonnen duels op rij leverde de Rotterdammers de tweede plek op in de Keuken Kampioen Divisie, goed voor directe promotie. "Een teamprestatie", noemde de coach de terugkeer na een jaar naar het hoogste niveau. "We hebben niet iemand die er twintig inschoot en hebben vaak moeten puzzelen. Maar we zijn altijd dicht bij elkaar gebleven als spelers en als staf", vertelde Den Uil bij Rijnmond.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een zege op Wolverhampton Wanderers in ieder geval voor twee dagen de derde plaats in de Premier League overgenomen. De ploeg van coach Pep Guardiola won in het Etihad Stadium met 1-0 door een treffer van Kevin De Bruyne.
19 uur geleden