Oud-voetballer Polak geopereerd aan blaaskanker
DEN HAAG (ANP) - Oud-voetballer Sjaak Polak heeft onlangs een operatie ondergaan omdat hij aan blaaskanker lijdt. De 46-jarige Polak kreeg afgelopen week van zijn artsen goed nieuws. "Ze hebben geen andere cellen gevonden op een bepaalde plek, nu is het herstellen en wachten tot ik over vier maanden weer een scopie krijg", zei Polak in het ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie. "Hopelijk is het dan allemaal weggebleven. Daar hebben we goede hoop op, dus ik kan fris en fruitig doorgaan."
Polak voetbalde voor onder meer Excelsior, FC Twente, Sparta Rotterdam en ADO Den Haag. De Hagenaar is nu hoofdtrainer van de vrouwenploeg van ADO, die op de vijfde plek staat in de Eredivisie Vrouwen. Polak ontbrak onlangs op de bank bij de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle, volgens ADO vanwege "medische redenen". Polak vertelde op tv dat een tijdje geleden blaaskanker bij hem was geconstateerd.
"Ik mag van geluk spreken dat ik hier aan tafel kan zitten. Dat had ook anders kunnen zijn", aldus Polak. "De afgelopen weken zijn wel pittig geweest, een hel. Al die onderzoeken zijn niet prettig en ik heb ook chemo gehad. Maar goed, je moet erin mee."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
4 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
4 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
4 uur geleden