Oud-voetballer Polak geopereerd aan blaaskanker
DEN HAAG (ANP) - Oud-voetballer Sjaak Polak heeft onlangs een operatie ondergaan omdat hij aan blaaskanker lijdt. De 46-jarige Polak kreeg afgelopen week van zijn artsen goed nieuws. "Ze hebben geen andere cellen gevonden op een bepaalde plek, nu is het herstellen en wachten tot ik over vier maanden weer een scopie krijg", zei Polak in het ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie. "Hopelijk is het dan allemaal weggebleven. Daar hebben we goede hoop op, dus ik kan fris en fruitig doorgaan."
Polak voetbalde voor onder meer Excelsior, FC Twente, Sparta Rotterdam en ADO Den Haag. De Hagenaar is nu hoofdtrainer van de vrouwenploeg van ADO, die op de vijfde plek staat in de Eredivisie Vrouwen. Polak ontbrak onlangs op de bank bij de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle, volgens ADO vanwege "medische redenen". Polak vertelde op tv dat een tijdje geleden blaaskanker bij hem was geconstateerd.
"Ik mag van geluk spreken dat ik hier aan tafel kan zitten. Dat had ook anders kunnen zijn", aldus Polak. "De afgelopen weken zijn wel pittig geweest, een hel. Al die onderzoeken zijn niet prettig en ik heb ook chemo gehad. Maar goed, je moet erin mee."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
12 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
13 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
13 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
14 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
16 uur geleden