Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voetballer Levchenko: verbazing en woede om situatie Oekraïne

Oud-voetballer Levchenko: verbazing en woede om situatie Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer Evgeniy Levchenko kijkt naar eigen zeggen "met verbazing en woede" naar de situatie in zijn vaderland Oekraïne. Levchenko, voorzitter van de Nederlandse spelersvakbond VVCS, komt uit de regio Donetsk en volgt de ontwikkelingen op de voet. "We moeten kalm blijven, maar het wordt ook tijd dat Europa en Oekraïne gaan samenwerken. Niet met woorden, maar met daden", aldus de oud-speler van onder meer Vitesse, Sparta Rotterdam en FC Groningen. "Dus niet alleen maar zeggen dat je je zorgen maakt, maar ook daadwerkelijk hulp bieden aan Oekraïne."

Levchenko (44) heeft nauw contact met familie en vrienden in Donetsk. De Russische president Vladimir Poetin besloot maandag om de zelfverklaarde republieken Donetsk en Loehansk als onafhankelijk te erkennen. Poetin kondigde ook een militaire "vredesmissie" aan in de twee afvallige regio's in Oost-Oekraïne.

"Ik weet zeker dat Oekraïne dit gaat overleven. Maar welke prijs moet het daarvoor betalen?", aldus Levchenko, oud-international van zijn land. "Ik probeer alle zwarte scenario's weg te denken. Maar op dit moment worden gewoon officieel Russische troepen gestuurd naar mijn regio, naar Donetsk. De Russen roepen al acht jaar dat de mensen daar een prachtig leven gaan leiden, maar de beloftes zijn niet waargemaakt. De separatisten die worden gesteund door Rusland handelen uit eigen belang, puur om geld."

Voetbalcompetitie

De Oekraïense voetbalcompetitie moet komend weekeinde hervat worden, na een winterstop van ruim twee maanden. De clubs hebben zich met buitenlandse trainingskampen voorbereid op de tweede seizoenshelft. Zo verbleef Sjachtar Donetsk, met de van Ajax overgekomen David Neres, de afgelopen weken in Turkije. "Niemand weet wat er nu gaat gebeuren", zegt Levchenko. "Ik kan me voorstellen dat de competitie voorlopig wordt opgeschort tot duidelijk is wat de Russen willen met Donetsk en Loehansk."

De geboren Oekraïner weet dat in de hoogste competitie van Oekraïne enkele Nederlanders voetballen. "Ik heb daar geen contact mee, ook omdat ze geen lid zijn van de VVCS. Maar vanuit menselijk oogpunt zou ik ze best willen bijpraten. Ook om ze gerust te stellen. Al is dat heel moeilijk als je weet dat een Russische raket heel makkelijk Oekraïne kan bereiken."

De nationale ploeg speelt komende maand de play-offs om een WK-ticket. Oekraïne neemt het in Glasgow op tegen Schotland en gaat bij winst naar Wales of Oostenrijk. "Ik zou bijna zeggen: 'gelukkig' uitwedstrijden. Want ik kan me voorstellen dat de UEFA voorlopig geen wedstrijden wil organiseren in Oekraïne."

Meer uit Voetbal

Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

5 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

7 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

20 uur geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

23 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

1 dag geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

1 dag geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

1 dag geleden