Oud-voetballer Giggs wacht nieuwe rechtszaak
MANCHESTER (ANP) - De zaak tegen voormalig topvoetballer Ryan Giggs, die wordt beschuldigd van huiselijk geweld, wordt overgedaan. Dat heeft een rechter van het Manchester Crown Court woensdag verklaard. Het nieuwe proces begint op 31 juli 2023. Het vervolg komt er omdat de eerste strafzaak tegen de oud-voetballer eind vorige maand was gestrand. De jury kon het na langdurig beraad niet eens worden over een uitspraak.
De voormalig speler van Manchester United ontkende in augustus in de rechtbank van Manchester dat hij ooit geweld heeft gebruikt tegen vrouwen, toen hij zich moest verantwoorden voor aanklachten van huiselijk geweld die waren ingediend door zijn ex-partner en haar zus. Giggs bekende wel dat hij regelmatig ontrouw is geweest.
Toen Giggs werd ondervraagd door zijn eigen advocaat ontkende hij alle aantijgingen, maar zei hij wel dat een ruzie met zijn ex-vriendin en haar zus uit de hand was gelopen. Volgens de vrouw had Giggs onder meer een kopstoot en een elleboogstoot uitgedeeld. Hij zou haar ook een keer in een hotel naakt de gang op hebben getrapt, nadat ze hem had gevraagd naar vermeend overspel.
Giggs raakte als gevolg van de affaire zijn baan als bondscoach van Wales kwijt. Giggs werd eind 2020 op non-actief gezet, nadat hij was opgepakt door de politie. Met Rob Page als interim-bondscoach slaagde Wales erin om zich voor het eerst sinds 1958 te plaatsen voor het WK. In juni besloot Giggs om zijn functie neer te leggen.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.
13 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.
18 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.
19 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.
22 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles noemde het "een juiste beslissing" om de ongehoorzame supporters van PEC Zwolle het uitvak uit te sturen bij de IJsselderby. De wedstrijd begon daardoor anderhalf uur later dan gepland.
25 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord kan ook in theorie geen kampioen meer worden. Het elftal van Robin van Persie speelde zondag met 0-0 gelijk uit tegen FC Volendam. Feyenoord heeft met nog vijf wedstrijden te gaan een achterstand van 16 punten op PSV en kan de Eindhovenaren niet meer achterhalen. Feyenoord heeft nog maar 1 punt meer dan nummer 3 NEC.
33 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft voor de 27e keer de landstitel gewonnen. De Eindhovenaren zagen nummer 2 Feyenoord met 0-0 gelijkspelen bij FC Volendam en kunnen met nog vijf speelronden te gaan niet meer worden achterhaald.
34 minuten geleden