Oud-voetballer Giggs wacht nieuwe rechtszaak
MANCHESTER (ANP) - De zaak tegen voormalig topvoetballer Ryan Giggs, die wordt beschuldigd van huiselijk geweld, wordt overgedaan. Dat heeft een rechter van het Manchester Crown Court woensdag verklaard. Het nieuwe proces begint op 31 juli 2023. Het vervolg komt er omdat de eerste strafzaak tegen de oud-voetballer eind vorige maand was gestrand. De jury kon het na langdurig beraad niet eens worden over een uitspraak.
De voormalig speler van Manchester United ontkende in augustus in de rechtbank van Manchester dat hij ooit geweld heeft gebruikt tegen vrouwen, toen hij zich moest verantwoorden voor aanklachten van huiselijk geweld die waren ingediend door zijn ex-partner en haar zus. Giggs bekende wel dat hij regelmatig ontrouw is geweest.
Toen Giggs werd ondervraagd door zijn eigen advocaat ontkende hij alle aantijgingen, maar zei hij wel dat een ruzie met zijn ex-vriendin en haar zus uit de hand was gelopen. Volgens de vrouw had Giggs onder meer een kopstoot en een elleboogstoot uitgedeeld. Hij zou haar ook een keer in een hotel naakt de gang op hebben getrapt, nadat ze hem had gevraagd naar vermeend overspel.
Giggs raakte als gevolg van de affaire zijn baan als bondscoach van Wales kwijt. Giggs werd eind 2020 op non-actief gezet, nadat hij was opgepakt door de politie. Met Rob Page als interim-bondscoach slaagde Wales erin om zich voor het eerst sinds 1958 te plaatsen voor het WK. In juni besloot Giggs om zijn functie neer te leggen.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geleden