Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voetballer en tv-presentator Frank Kramer overleden

Oud-voetballer en tv-presentator Frank Kramer overleden

AMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer, tv-presentator en sportcommentator Frank Kramer is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Philip Kooke, schrijver van zijn biografie. De markante Kramer liet nog een boodschap achter: "Mensen, het was mooi. U wordt allemaal hartelijk bedankt." Kramer was al enige tijd ziek.

Zijn voetballoopbaan voerde Kramer onder meer langs FC Amsterdam, Volendam, Haarlem, MVV en Telstar. Hij was een grillige aanvaller. Later werd hij onder meer presentator van spelshows als Hints en Boggle. Tot twee jaar geleden was hij actief als commentator bij Eurosport.

Kramer gold als een buitenbeentje, een voetballer die in een oude Eend (2CV) naar de trainingen kwam en nog tijdens zijn voetballoopbaan een hit scoorde met de groep Full House. Met de cover 'Standing on the inside' werd de tweede plaats in de Top 40 bereikt. Hij was opgeleid tot leraar Duits en ook nog enige tijd werkzaam als steward.

Memorabel afscheid

Nadat hij was gestopt als voetballer werd hij presentator van AVRO's Sportpanorama. Toen hij door die omroep werd afgedankt - zijn losse manier van presenteren werd niet gewaardeerd - vertelde hij in de laatste uitzending dat het vooral het gebrek aan humor was bij de leiding waarom hij moest vertrekken. Halverwege zijn betoog werd de eindtune ingezet. Kramer vervolgde zijn tv-loopbaan bij de KRO met de Frank Kramer Show, het presenteren van Hints en later Boggle.

Ook zijn afscheid bij Eurosport, na 24 jaar, werd memorabel. Zijn laatste wedstrijd moest hij becommentariëren middenin de nacht. Het betrof een duel uit de Amerikaanse competitie MLS en de beledigde Kramer negeerde in zijn commentaar de wedstrijd volledig. Slechts één keer noemde Kramer de naam van een speler. Dat gebeurde na de 1-0. "Dit is weer die Martínez, die heeft de onhebbelijke gewoonte om altijd als ik aan het woord ben te scoren." Verder vulde hij de tijd met anekdotes, gedichten, liedjes en analyses over onder meer de effectenbeurs.

Een jaar geleden verscheen zijn biografie, 'Eeuwig op de vlucht', geschreven door NOS-sportcommentator Kooke.

Meer uit Voetbal

AZ-coach Echteld vindt Johan Cruijff Schaal 'prijs die telt'

EINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.

5 uur geleden
AZ moet aanvoerder Clasie opnieuw lang missen

EINDHOVEN (ANP) - AZ moet het voorlopig stellen zonder aanvoerder Jordy Clasie. De 35-jarige middenvelder raakte geblesseerd in aanloop naar het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal van zondag. "Dat kan nog wel een tijdje duren", zei trainer Leeroy Echteld.

5 uur geleden
Trainer Bosz tevreden over verdedigend PSV in eerste helft

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was tevreden over zijn team in de eerste helft tegen AZ in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-4). Binnen tien minuten moest de landskampioen met tien man verder na een rode kaart voor Joey Veerman. "Toen moesten we iets oefenen waar we normaal niet aan toekomen: verdedigen en in een laag blok staan. Ik vond dat ons dat in de eerste helft goed afging", zei Bosz in de perskamer van het Philips Stadion.

5 uur geleden
PSV'er Veerman leeft na rode kaart mee met AZ-spits Meerdink

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Joey Veerman voelde mee met Mexx Meerdink na zijn overtreding op de AZ-spits die tot de vroege rode kaart van de PSV'er leidde. "Ik vond het sneu, hij lag te bibberen en hij had ook wel een flinke jaap achter zijn oor. Ik probeerde hem rustig te krijgen, maar hij raakte een beetje in paniek", zei Veerman tegen ESPN na de 4-0-nederlaag in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.

5 uur geleden
AZ in tweede helft ruim langs PSV na vroege rode kaart Veerman

EINDHOVEN (ANP) - AZ heeft in de strijd om de Johan Cruijff Schaal dankbaar geprofiteerd van een vroege rode kaart voor PSV'er Joey Veerman en de prijs voor de tweede keer gewonnen. In het zonnige Eindhoven werd het 4-0. Veerman werd binnen tien minuten van het veld gestuurd nadat hij met zijn schoen Mexx Meerdink in het gezicht had geraakt. Meerdink kon met een pleister op de wang door en kopte AZ halverwege de eerste helft op voorsprong. Na rust voerden Weslley Patati, Elijah Dijkstra en Ro-Zangelo Daal de score verder op.

6 uur geleden
AZ wint tweede Johan Cruijff Schaal na ruime zege op tiental PSV

EINDHOVEN (ANP) - AZ heeft in de strijd om de Johan Cruijff Schaal overtuigend gewonnen van een tiental van landskampioen PSV: 0-4. De Alkmaarders wonnen de Nederlandse Supercup voor de tweede keer. PSV speelde vanaf de negende minuut met een man minder na een rode kaart voor Joey Veerman.

6 uur geleden
Vroege rode kaart PSV'er Veerman tegen AZ om schop in gezicht

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman heeft al in de negende minuut tegen AZ in het duel om de Johan Cruijff Schaal een rode kaart gekregen. De 27-jarige middenvelder raakte met zijn schoen Mexx Meerdink in het gezicht tijdens een duel om de bal. Videoscheidsrechter Pol van Boekel had enkele minuten nodig om in te grijpen, waarna scheidsrechter Serdar Gözübüyük zijn advies voor een rode kaart volgde.

8 uur geleden