Oud-voetballer en tv-presentator Frank Kramer overleden
AMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer, tv-presentator en sportcommentator Frank Kramer is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Philip Kooke, schrijver van zijn biografie. De markante Kramer liet nog een boodschap achter: "Mensen, het was mooi. U wordt allemaal hartelijk bedankt." Kramer was al enige tijd ziek.
Zijn voetballoopbaan voerde Kramer onder meer langs FC Amsterdam, Volendam, Haarlem, MVV en Telstar. Hij was een grillige aanvaller. Later werd hij onder meer presentator van spelshows als Hints en Boggle. Tot twee jaar geleden was hij actief als commentator bij Eurosport.
Kramer gold als een buitenbeentje, een voetballer die in een oude Eend (2CV) naar de trainingen kwam en nog tijdens zijn voetballoopbaan een hit scoorde met de groep Full House. Met de cover 'Standing on the inside' werd de tweede plaats in de Top 40 bereikt. Hij was opgeleid tot leraar Duits en ook nog enige tijd werkzaam als steward.
Memorabel afscheid
Nadat hij was gestopt als voetballer werd hij presentator van AVRO's Sportpanorama. Toen hij door die omroep werd afgedankt - zijn losse manier van presenteren werd niet gewaardeerd - vertelde hij in de laatste uitzending dat het vooral het gebrek aan humor was bij de leiding waarom hij moest vertrekken. Halverwege zijn betoog werd de eindtune ingezet. Kramer vervolgde zijn tv-loopbaan bij de KRO met de Frank Kramer Show, het presenteren van Hints en later Boggle.
Ook zijn afscheid bij Eurosport, na 24 jaar, werd memorabel. Zijn laatste wedstrijd moest hij becommentariëren middenin de nacht. Het betrof een duel uit de Amerikaanse competitie MLS en de beledigde Kramer negeerde in zijn commentaar de wedstrijd volledig. Slechts één keer noemde Kramer de naam van een speler. Dat gebeurde na de 1-0. "Dit is weer die Martínez, die heeft de onhebbelijke gewoonte om altijd als ik aan het woord ben te scoren." Verder vulde hij de tijd met anekdotes, gedichten, liedjes en analyses over onder meer de effectenbeurs.
Een jaar geleden verscheen zijn biografie, 'Eeuwig op de vlucht', geschreven door NOS-sportcommentator Kooke.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles was zaterdag boos op de supporters van zijn club die tijdens het duel met SC Cambuur in Leeuwarden vuurwerk afstaken vanuit het uitvak. "Ik baal als een stekker. Dat een paar raddraaiers het weer verzieken voor de rest. Wanneer houdt dit eens op?", zei hij in een eerste reactie bij ESPN.
14 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Go Ahead Eagles in de Eredivisie is zaterdag in de slotfase definitief gestaakt. Dat gebeurde nadat er voor de tweede keer vuurwerkknallen waren te horen.
33 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich in de Spaanse voetbalcompetitie hersteld van de thuisnederlaag tegen rivaal Real Madrid van zondag (1-2). De Catalanen lieten Deportivo Alavés kansloos: 6-1. Bij rust leidde Barcelona al met 4-0.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ in de Eredivisie gewonnen (1-0). De club maakte met een zwaarbevochten zege een einde aan een serie van elf duels zonder overwinning op de concurrent uit Alkmaar.
49 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Italiaanse voetbalcompetitie verloren. Stadgenoot AC Milan won met 3-1 in San Siro. Internazionale is dinsdag de komende tegenstander van Feyenoord in het hoofdtoernooi van de Champions League.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jan Paul van Hecke heeft met een doelpunt bijgedragen aan de overwinning van Tottenham Hotspur op Crystal Palace in de Premier League. Het werd 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn goede reeks voortgezet met een kleine zege op NEC. Het werd 1-0 in het Abe Lenstra-stadion. Dylan Vente was halverwege de tweede helft de maker van het doelpunt.
3 uur geleden