Oud-voetballer Brama keert als talentencoach terug bij FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Wout Brama keert na minder dan een jaar afwezigheid alweer terug bij FC Twente. De na afgelopen seizoen gestopte middenvelder (37) gaat aan de slag als begeleider van talenten in de jeugdopleiding en bij het eerste elftal van de club. Ook gaat Brama de technische leiding ondersteunen en krijgt hij een rol in de scouting, meldt de nummer 3 van de Eredivisie.
'Manager in opleiding' is de officiële titel die Brama krijgt in Enschede. "Er zijn heel weinig voetballers die bij hun club zo'n status hebben als Wout. Het is heel mooi dat hij met al zijn ervaring deze rol gaat vervullen bij FC Twente. In de begeleiding van jonge talenten wordt steeds meer gevraagd en daarin heeft Wout afgelopen jaren al wat kunnen betekenen", reageert technisch directeur Arnold Bruggink.
"Afgelopen maanden heb ik wat afstand van het voetbal genomen. Ik wilde wat rust nemen om te kijken hoe ik mijn tijd naast het veld wilde gaan invullen. Het lag voor de hand om hier weer aan de slag te gaan en ik denk dat deze rol goed bij mij past", zegt Brama er zelf over.
Brama speelde vijftien seizoenen bij Twente en won met de club alle mogelijke prijzen in Nederland.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
10 uur geleden