Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voetballer Alves veroordeeld tot celstraf van 4,5 jaar

Oud-voetballer Alves veroordeeld tot celstraf van 4,5 jaar

BARCELONA (ANP) - De hoogste rechtbank van Catalonië heeft de Braziliaanse oud-voetballer Dani Alves schuldig bevonden aan het seksueel misbruiken van een vrouw in december 2022. Alves werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4,5 jaar. De 40-jarige oud-speler van FC Barcelona zou het strafbare feit in het toilet van een nachtclub hebben gepleegd.

Volgens de rechtbank is er, afgezien van de getuigenis van de aanklager, voldoende bewijs dat het mogelijk maakt de verkrachting als bewezen te beschouwen. De Braziliaan blijft vijf jaar na zijn vrijlating nog onder toezicht staan. Ook heeft hij een contactverbod van 9,5 jaar met het slachtoffer opgelegd gekregen. Alves moet tevens een schadevergoeding van 150.000 euro betalen.

Alves ontkende begin deze maand voor een rechtbank in Barcelona. "Als ze weg wilde, had ze kunnen vertrekken, ze was niet verplicht om daar te zijn", verklaarde Alves. Tevens ontkende hij de vrouw geslagen te hebben en aan haar haren te hebben getrokken. "Ik ben geen gewelddadige man", zei de voormalig verdediger van FC Barcelona.

Contract ontbonden

De oud-speler werd in januari 2023 gearresteerd in Barcelona en zat sindsdien vast in afwachting van het proces. Het Spaanse Openbaar Ministerie eiste destijds een gevangenisstraf van negen jaar en een schadevergoeding van 150.000 euro. De rechtszaak nam drie dagen in beslag.

Alves speelde 126 interlands voor Brazilië en was er eind 2022 nog bij op het WK in Qatar. Na het losbarsten van de affaire werd het contract van de rechtsachter bij het Mexicaanse Pumas ontbonden.

Meer uit Voetbal

FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

3 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

7 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

7 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

10 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

10 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

11 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

13 uur geleden