Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voetballer Alves veroordeeld tot celstraf van 4,5 jaar

Oud-voetballer Alves veroordeeld tot celstraf van 4,5 jaar

BARCELONA (ANP) - De hoogste rechtbank van Catalonië heeft de Braziliaanse oud-voetballer Dani Alves schuldig bevonden aan het seksueel misbruiken van een vrouw in december 2022. Alves werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4,5 jaar. De 40-jarige oud-speler van FC Barcelona zou het strafbare feit in het toilet van een nachtclub hebben gepleegd.

Volgens de rechtbank is er, afgezien van de getuigenis van de aanklager, voldoende bewijs dat het mogelijk maakt de verkrachting als bewezen te beschouwen. De Braziliaan blijft vijf jaar na zijn vrijlating nog onder toezicht staan. Ook heeft hij een contactverbod van 9,5 jaar met het slachtoffer opgelegd gekregen. Alves moet tevens een schadevergoeding van 150.000 euro betalen.

Alves ontkende begin deze maand voor een rechtbank in Barcelona. "Als ze weg wilde, had ze kunnen vertrekken, ze was niet verplicht om daar te zijn", verklaarde Alves. Tevens ontkende hij de vrouw geslagen te hebben en aan haar haren te hebben getrokken. "Ik ben geen gewelddadige man", zei de voormalig verdediger van FC Barcelona.

Contract ontbonden

De oud-speler werd in januari 2023 gearresteerd in Barcelona en zat sindsdien vast in afwachting van het proces. Het Spaanse Openbaar Ministerie eiste destijds een gevangenisstraf van negen jaar en een schadevergoeding van 150.000 euro. De rechtszaak nam drie dagen in beslag.

Alves speelde 126 interlands voor Brazilië en was er eind 2022 nog bij op het WK in Qatar. Na het losbarsten van de affaire werd het contract van de rechtsachter bij het Mexicaanse Pumas ontbonden.

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

11 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

11 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

11 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

12 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

14 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

14 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

15 uur geleden