Oud-voetbalinternational Kuijs (94) overleden
BREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
Kuijs, geboren in het Noord-Hollandse Anna Paulowna, was een vermaarde linksback. Johan Cruijff nomineerde hem op het lijstje van spelers voor het Oranje van de Eeuw. Na zijn voetbaltijd werd Kuijs hoofd van de afdeling fysiotherapie van Revalidatiecentrum Breda. Hij bleef ook actief in het voetbal. Zo was hij verzorger en technisch directeur bij NAC en had hij zitting in de tuchtcommissie van de KNVB.
Kuijs werd met FC Haarlem kampioen van de Eerste Klasse in het seizoen 1951/52. Vanaf 1955 speelde hij als semiprof bij NAC. In zijn eerste seizoen liep Kuijs met NAC nipt de landstitel mis. Hij speelde in totaal 239 wedstrijden voor de Bredase club.
'Spijkerharde verdediger'
De linksback debuteerde op 13 maart 1955 in het Nederlands elftal tijdens de thuiswedstrijd tegen Denemarken (1-1) en werd meteen een vaste waarde in Oranje, meldt de KNVB in een overlijdensbericht op zijn website. "De back was een spijkerharde, maar faire verdediger. Zelden ging hij zijn boekje te buiten. Nooit miste hij bij zijn clubs HFC Haarlem en NAC Breda of het Nederlands elftal een wedstrijd als gevolg van een schorsing."
De KNVB vermeldt ook nog een anekdote. "Een van de meest in het oog springende wedstrijden van de verdediger was het uitduel met Turkije. Na een luchtduel kwam Kuijs verkeerd neer, waardoor hij een hernia opliep. Kreunend van de pijn kon hij 's nachts de slaap niet vatten, waarna zijn ploeggenoten besloten hem de gehele nacht al kaartend ter zijde te staan."
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP/RTR/AFP) - Ook de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni is nog geen fan van de drinkpauzes op het WK voetbal. "Het voelt gek, omdat het spelverloop zo onderbroken wordt. Alle onderbrekingen kunnen de op papier zwakkere teams helpen, omdat ze meer tijd krijgen om te herstellen", zei Scaloni in aanloop naar het tweede groepsduel met Oostenrijk van maandag.
44 minuten geledenVANCOUVER (ANP) - Egypte heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding genomen in groep G. Het elftal van bondscoach Hossam Hassan knokte zich in Vancouver tegen Nieuw-Zeeland na rust terug van een achterstand en won met 3-1. Voor Egypte was het de eerste zege ooit op een WK.
5 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP/RTR) - Bondscoach Pedro Leitão Brito van Kaapverdië maakte zijn spelers na afloop van de wedstrijd tegen Uruguay op het WK voetbal een groot compliment. "Ik wil het team en al onze mensen feliciteren met de manier waarop we hebben gespeeld: met hart en ziel," zei hij na het verrassende gelijkspel van 2-2. Het was, na de 0-0 tegen Spanje, de tweede stunt van Kaapverdië op de mondiale titelstrijd.
7 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.
8 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint aan de tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Uruguay met drie in Nederland geboren spelers in de startopstelling. Bondscoach Pedro Leitão Brito heeft een basisplaats voor verdediger Sidny Lopes Cabral en middenvelders Jamiro Monteiro en Garry Rodrigues.
11 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - België heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet weten te winnen. Iran hield de Rode Duivels in het stadion nabij Los Angeles op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
11 uur geledenATLANTA (ANP) - Spanje heeft zich met een 4-0-zege op Saudi-Arabië op het WK hersteld van de teleurstellende openingswedstrijd tegen Kaapverdië (0-0). Met Lamine Yamal voor het eerst in de basis zette de Europees kampioen de nummer 61 van de wereld in Atlanta vanaf het begin onder zware druk, met halverwege de eerste helft een 3-0-voorsprong als resultaat. Spits Mikel Oyarzabal was met twee treffers en een assist de uitblinker.
14 uur geleden