Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voetbalbaas El Salvador uitgeleverd aan VS in corruptiezaak

Oud-voetbalbaas El Salvador uitgeleverd aan VS in corruptiezaak

NEW YORK (ANP) - Reynaldo Vasquez, een oud-voetbalbaas van El Salvador, is uitgeleverd aan de Verenigde Staten. De bestuurder die tussen tussen 2009 en 2010 de nationale voetbalbond leidde, is in de VS in 2015 aangeklaagd in verband met de grootschalige corruptiezaak bij wereldvoetbalbond FIFA.

Vasquez zal worden voorgeleid in een rechtbank in Brooklyn. Hij wordt beschuldigd van het aannemen van steekpenningen bij de verkoop van tv-rechten voor WK-kwalificatiewedstrijden. Vasquez behoort tot de zestien verdachten die bij elkaar 200 miljoen dollar aan steekpenningen zouden hebben aangenomen. Van hen zijn meerdere verdachten al veroordeeld. Juan Ángel Napout, de voormalige voorzitter van de voetbalbond uit Paraguay, werd tot negen jaar celstraf veroordeeld.

FIFA schorste Vasquez in oktober 2019 voor het leven van alle voetbalgerelateerde activiteiten. Hij werd in eigen land in 2017 veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf voor arbeidsfraude. Vasquez zou als eigenaar van een grote beddenzaak jarenlang te weinig premies hebben afgedragen voor zijn ruim tweehonderd werknemers.

Meer uit Voetbal

PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

47 minuten geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

3 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

4 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

5 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

7 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

8 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

9 uur geleden