Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-voetbalbaas El Salvador uitgeleverd aan VS in corruptiezaak

Oud-voetbalbaas El Salvador uitgeleverd aan VS in corruptiezaak

NEW YORK (ANP) - Reynaldo Vasquez, een oud-voetbalbaas van El Salvador, is uitgeleverd aan de Verenigde Staten. De bestuurder die tussen tussen 2009 en 2010 de nationale voetbalbond leidde, is in de VS in 2015 aangeklaagd in verband met de grootschalige corruptiezaak bij wereldvoetbalbond FIFA.

Vasquez zal worden voorgeleid in een rechtbank in Brooklyn. Hij wordt beschuldigd van het aannemen van steekpenningen bij de verkoop van tv-rechten voor WK-kwalificatiewedstrijden. Vasquez behoort tot de zestien verdachten die bij elkaar 200 miljoen dollar aan steekpenningen zouden hebben aangenomen. Van hen zijn meerdere verdachten al veroordeeld. Juan Ángel Napout, de voormalige voorzitter van de voetbalbond uit Paraguay, werd tot negen jaar celstraf veroordeeld.

FIFA schorste Vasquez in oktober 2019 voor het leven van alle voetbalgerelateerde activiteiten. Hij werd in eigen land in 2017 veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf voor arbeidsfraude. Vasquez zou als eigenaar van een grote beddenzaak jarenlang te weinig premies hebben afgedragen voor zijn ruim tweehonderd werknemers.

Meer uit Voetbal

Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

1 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

4 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

4 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

12 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

13 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

15 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

1 dag geleden