Oud-voetbalbaas El Salvador uitgeleverd aan VS in corruptiezaak
NEW YORK (ANP) - Reynaldo Vasquez, een oud-voetbalbaas van El Salvador, is uitgeleverd aan de Verenigde Staten. De bestuurder die tussen tussen 2009 en 2010 de nationale voetbalbond leidde, is in de VS in 2015 aangeklaagd in verband met de grootschalige corruptiezaak bij wereldvoetbalbond FIFA.
Vasquez zal worden voorgeleid in een rechtbank in Brooklyn. Hij wordt beschuldigd van het aannemen van steekpenningen bij de verkoop van tv-rechten voor WK-kwalificatiewedstrijden. Vasquez behoort tot de zestien verdachten die bij elkaar 200 miljoen dollar aan steekpenningen zouden hebben aangenomen. Van hen zijn meerdere verdachten al veroordeeld. Juan Ángel Napout, de voormalige voorzitter van de voetbalbond uit Paraguay, werd tot negen jaar celstraf veroordeeld.
FIFA schorste Vasquez in oktober 2019 voor het leven van alle voetbalgerelateerde activiteiten. Hij werd in eigen land in 2017 veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf voor arbeidsfraude. Vasquez zou als eigenaar van een grote beddenzaak jarenlang te weinig premies hebben afgedragen voor zijn ruim tweehonderd werknemers.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
18 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
17 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
19 uur geleden