Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-vicepresident Pence: in VS geen plaats voor politiek geweld

Oud-vicepresident Pence: in VS geen plaats voor politiek geweld

WASHINGTON (ANP) - Mike Pence, tussen 2017 en 2021 vicepresident onder Donald Trump, zei zondag dat er "in Amerika geen plaats is voor politiek geweld". Pence zei dit in reactie op de moordaanslag zaterdag op zijn voormalige baas. "Dergelijk geweld moet universeel worden veroordeeld", voegde hij toe aan zijn bericht op X.

Bij de aanslag in de staat Pennsylvania werd Trump in zijn rechteroor geschoten. Een omstander kwam om het leven, terwijl twee andere aanwezigen bij de campagnebijeenkomst ernstig gewond raakten. Pence zei op X dat hij en zijn vrouw Karen "bidden voor zijn volledig herstel en voor degenen die verloren zijn gegaan en gewond zijn geraakt bij deze gruwelijke aanval."

Pence behoorde lang tot de loyaalste aanhangers van Trump. Dat veranderde op 6 januari 2021, toen een door Trump opgehitste meute het Capitool bestormde om de bekrachtiging van Joe Bidens verkiezingsoverwinning te blokkeren. Pence weigerde daaraan mee te werken. Trump heeft nadien uitgesloten dat Pence opnieuw kandidaat wordt voor het vicepresidentschap.

Meer uit Buitenland

VS hebben vijftienpuntenplan voorgelegd aan Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.

1 uur geleden
Bijna 150.000 Oekraïners zonder stroom na Russische aanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.

2 uur geleden
Iran: VS onderhandelen met zichzelf

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".

2 uur geleden
Aanvallen op Teheran, Israël en Golfstaten

TEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.

3 uur geleden
Negen doden bij Israëlische aanvallen in zuidelijk Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.

3 uur geleden
Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

7 uur geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

7 uur geleden