Oud-vicepresident Ecuador 'nam overdosis medicijnen' in cel
QUITO (ANP/RTR) - Voormalig vicepresident van Ecuador Jorge Glas, die vrijdag werd gearresteerd, is maandag in het ziekenhuis opgenomen. Mogelijk kreeg hij een overdosis medicijnen binnen, melden Ecuadoraanse media. De gevangenisautoriteit SNAI zegt dat hij onwel werd omdat hij eten weigerde.
Mexico verleende vrijdag politiek asiel aan Glas, die werd aangeklaagd voor fraude. Enkele uren later bestormden commandotroepen de ambassade en arresteerden Glas, een actie die fel is bekritiseerd door andere Latijns-Amerikaanse landen.
Later werd Glas bewusteloos aangetroffen in zijn cel in de stad Guayaquil, bericht nieuwssite Primicias op basis van een politierapport. Daarop werd hij meteen naar een militair ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is inmiddels stabiel, heeft SNAI in een verklaring laten weten.
Glas zou een overdosis medicijnen, waaronder antidepressiva en kalmeermiddelen, hebben ingenomen, klinkt in dat politierapport. Die zou hij met toestemming van de gevangenisadministratie hebben gekregen.
Oud-president Rafael Correa, partijgenoot van Glas, reageerde op X: "Dit is wat ik vreesde. De schurken zullen aan het vieren zijn." De advocaten van Glas melden dat hun cliënt "misbruiken en mensenrechtenschendingen" heeft ondergaan. Zij hebben Glas nog niet mogen bezoeken en volgens hen is zijn leven in gevaar.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
9 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
1 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
2 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
11 uur geleden