Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-vicepresident Ecuador 'nam overdosis medicijnen' in cel

Oud-vicepresident Ecuador 'nam overdosis medicijnen' in cel

QUITO (ANP/RTR) - Voormalig vicepresident van Ecuador Jorge Glas, die vrijdag werd gearresteerd, is maandag in het ziekenhuis opgenomen. Mogelijk kreeg hij een overdosis medicijnen binnen, melden Ecuadoraanse media. De gevangenisautoriteit SNAI zegt dat hij onwel werd omdat hij eten weigerde.

Mexico verleende vrijdag politiek asiel aan Glas, die werd aangeklaagd voor fraude. Enkele uren later bestormden commandotroepen de ambassade en arresteerden Glas, een actie die fel is bekritiseerd door andere Latijns-Amerikaanse landen.

Later werd Glas bewusteloos aangetroffen in zijn cel in de stad Guayaquil, bericht nieuwssite Primicias op basis van een politierapport. Daarop werd hij meteen naar een militair ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is inmiddels stabiel, heeft SNAI in een verklaring laten weten.

Glas zou een overdosis medicijnen, waaronder antidepressiva en kalmeermiddelen, hebben ingenomen, klinkt in dat politierapport. Die zou hij met toestemming van de gevangenisadministratie hebben gekregen.

Oud-president Rafael Correa, partijgenoot van Glas, reageerde op X: "Dit is wat ik vreesde. De schurken zullen aan het vieren zijn." De advocaten van Glas melden dat hun cliënt "misbruiken en mensenrechtenschendingen" heeft ondergaan. Zij hebben Glas nog niet mogen bezoeken en volgens hen is zijn leven in gevaar.

Meer uit Buitenland

Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

1 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

2 uur geleden
Afghanistan meldt burgerdoden door Pakistaanse aanval aan grens

SPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.

4 uur geleden
Bondskanselier Merz belt met president Abbas voor bezoek Israël

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.

4 uur geleden
Veel doden en gewonden bij schietpartij Pretoria

ATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.

5 uur geleden
Evacuaties om bosbrand ten noorden van Sydney

SYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".

7 uur geleden
Merz erkent zorgen België over Russisch geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

17 uur geleden