Oud-vicepresident Ecuador 'nam overdosis medicijnen' in cel
QUITO (ANP/RTR) - Voormalig vicepresident van Ecuador Jorge Glas, die vrijdag werd gearresteerd, is maandag in het ziekenhuis opgenomen. Mogelijk kreeg hij een overdosis medicijnen binnen, melden Ecuadoraanse media. De gevangenisautoriteit SNAI zegt dat hij onwel werd omdat hij eten weigerde.
Mexico verleende vrijdag politiek asiel aan Glas, die werd aangeklaagd voor fraude. Enkele uren later bestormden commandotroepen de ambassade en arresteerden Glas, een actie die fel is bekritiseerd door andere Latijns-Amerikaanse landen.
Later werd Glas bewusteloos aangetroffen in zijn cel in de stad Guayaquil, bericht nieuwssite Primicias op basis van een politierapport. Daarop werd hij meteen naar een militair ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is inmiddels stabiel, heeft SNAI in een verklaring laten weten.
Glas zou een overdosis medicijnen, waaronder antidepressiva en kalmeermiddelen, hebben ingenomen, klinkt in dat politierapport. Die zou hij met toestemming van de gevangenisadministratie hebben gekregen.
Oud-president Rafael Correa, partijgenoot van Glas, reageerde op X: "Dit is wat ik vreesde. De schurken zullen aan het vieren zijn." De advocaten van Glas melden dat hun cliënt "misbruiken en mensenrechtenschendingen" heeft ondergaan. Zij hebben Glas nog niet mogen bezoeken en volgens hen is zijn leven in gevaar.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr.
8 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.
21 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
6 uur geleden