Oud-vicepremier VK weg bij Facebook-moeder voor inauguratie Trump
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Nick Clegg stapt op bij socialemediaconcern Meta Platforms, waar hij verantwoordelijk is voor internationale aangelegenheden. Dat heeft Clegg, die voorheen vicepremier was van het Verenigd Koninkrijk, bekendgemaakt in een bericht op Facebook. Zijn besluit komt een paar weken voor de inauguratie van Donald Trump als Republikeinse president van de Verenigde Staten. Joel Kaplan, die banden heeft met de Republikeinen, volgt Clegg op bij het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram.
Kaplan heeft aan de campagne van voormalig president George W. Bush en in diens regering gewerkt. Bush was van 2001 tot 2009 de Amerikaanse president en tussen 2006 en 2009 was Kaplan plaatsvervangend stafchef voor beleid.
Clegg draagt de komende maanden zijn taken over aan zijn opvolger, meldt hij. Eind 2018 kwam hij bij Meta in dienst om de lobbyactiviteiten van het techconcern te leiden. De Brit was naast vicepremier ook lid van het Europees Parlement. Hij kwam bij Meta in een periode dat Facebook onder druk stond vanwege het Cambridge Analytica-schandaal. Het Britse onderzoeksbedrijf Cambridge Analytica analyseerde de data van miljoenen Facebook-gebruikers zonder hun toestemming voor gepersonaliseerde politieke advertenties.
Juiste persoon
Volgens Clegg is dit "het juiste moment" om op te stappen. "Mijn tijd bij het bedrijf viel samen met een belangrijke herschikking van de relatie tussen big tech en de maatschappelijke druk die zich uitte in nieuwe wetten, instituties en normen die invloed hadden op de sector. Ik hoop dat ik een rol heb gespeeld in het slaan van bruggen tussen de zeer verschillende werelden van technologie en politiek, werelden die wereldwijd op onvoorspelbare manieren met elkaar zullen blijven interacteren." In 2022 werd hij hoofd internationale aangelegenheden en nam hij een groot deel van de rol van oud-operationeel directeur Sheryl Sandberg over.
Over zijn opvolger schrijft Clegg: "Niemand zou mijn werk met meer bekwaamheid en integriteit kunnen voortzetten dan mijn plaatsvervanger, Joel Kaplan. Joel is overduidelijk de juiste persoon op de juiste plek op het juiste moment, perfect gepositioneerd om de strategie van het bedrijf vorm te geven, terwijl maatschappelijke en politieke verwachtingen rond technologie zich blijven ontwikkelen." Kaplan werkt sinds 2011 bij Meta.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
8 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
12 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden