Oud-vicepremier Iglesias weg uit de politiek na verlies in Madrid
MADRID (ANP) - De leider van de linkse Spaanse politieke partij Podemos Pablo Iglesias heeft dinsdagavond laat zijn vertrek uit de politiek aangekondigd, nadat de regionale verkiezingen in Madrid werden gewonnen door de rechts-conservatieve partij Partido Popular (PP). Iglesias gaf in maart zijn post als vicepremier in de Spaanse regering op om mee te doen aan de verkiezingen in Madrid.
"We hebben gefaald, we zijn ver verwijderd van het samenstellen van een meerderheid die voldoende is", zei hij in een toespraak. Podemos behaalde volgens de peilingen samen met de Socialistische Arbeiderspartij (PSOE) van president Pedro Sanchez en een andere radicale linkse partij 64 van de 136 zetels.
Zittend regiopresident Isabel Diaz Ayuso en haar rechts-conservatieve Partido Popular zijn de grote winnaar van de verkiezingen in Madrid en omstreken. Rond middernacht was 92 procent van de stemmen geteld en lijkt Ayuso af te stevenen op 65 zetels, een ruime verdubbeling van het huidige aantal zetels van de partij.
De 42-jarige Ayuso won de steun van veel Madrilenen door de linkse regering van Spanje te trotseren, die haar onder druk zette om bars en restaurants te sluiten om zo de coronapandemie in te dammen. In plaats daarvan gaf ze voorrang aan de economie en het sociale leven, wat veel bareigenaars en restauranthouders tevreden stelde.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
21 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
22 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
14 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
16 uur geleden