Oud-trainer Villas-Boas voorzitter voetbalclub FC Porto
PORTO (ANP) - Voormalig trainer André Villas-Boas is verkozen tot voorzitter van voetbalclub FC Porto. De 46-jarige Portugees versloeg in de verkiezing de 86-jarige Jorge Nuno Pinto da Costa, die 42 jaar voorzitter was.
Villas-Boas kreeg 21.489 stemmen van de clubleden, Pinto da Costa kwam niet verder dan 5224 stemmen. Onder de uittredende voorzitter veroverde Porto onder meer 23 landstitels en won de club in 1987 en 2004 het belangrijkste Europese voetbaltoernooi.
De resultaten van Porto vallen dit jaar tegen. Het elftal van trainer Sérgio Conceiçao, die afgelopen week een contractverlenging tot 2028 tekende, staat in de competitie op de derde plaats met 18 punten achterstand op koploper Sporting.
Villas-Boas was tussen 2010 en 2011 trainer bij Porto. Hij was daarna onder meer werkzaam bij Chelsea, Tottenham Hotspur en Olympique Marseille.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
23 uur geleden