Oud-toptennisster Navratilova is weer kankervrij
MIAMI (ANP) - Oud-toptennisster Martina Navratilova is weer kankervrij. Die boodschap kreeg de 66-jarige Navratilova onlangs van de artsen die haar behandelen. "Voor zover zij weten, ben ik kankervrij", zegt de in Tsjechië geboren Amerikaanse tegen TalkTV.
Navratilova maakte begin dit jaar bekend dat bij haar keelkanker was ontdekt. Ook had ze een niet-verwante vorm van borstkanker, die zich op dat moment nog in een vroeg stadium bevond. "Deze dubbele klap is heftig, maar het valt nog steeds te redden", zei de winnares van achttien grandslamtitels in het enkelspel toen. "Het zal zwaar worden, maar ik zal vechten met alles wat ik in me heb."
De voormalig nummer 1 van de wereld, die maar liefst 167 toernooien won in het enkelspel, kreeg chemotherapie en werd bestraald. De bestralingen gaan de komende twee weken preventief door. "En daarna zou het goed moeten zijn."
De ziekte kwam begin november aan het licht toen Navratilova een vergrote lymfeklier in haar nek ontdekte. Destijds werd ook de borstkanker ontdekt. Navratilova werd in 2010 ook al gediagnosticeerd met borstkanker. Zes maanden na die diagnose werd ze weer kankervrij geacht na een borstbesparende operatie (lumpectomie) en zes weken bestraling.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
2 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
7 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden