Oud-toptennisster Navratilova is weer kankervrij
MIAMI (ANP) - Oud-toptennisster Martina Navratilova is weer kankervrij. Die boodschap kreeg de 66-jarige Navratilova onlangs van de artsen die haar behandelen. "Voor zover zij weten, ben ik kankervrij", zegt de in Tsjechië geboren Amerikaanse tegen TalkTV.
Navratilova maakte begin dit jaar bekend dat bij haar keelkanker was ontdekt. Ook had ze een niet-verwante vorm van borstkanker, die zich op dat moment nog in een vroeg stadium bevond. "Deze dubbele klap is heftig, maar het valt nog steeds te redden", zei de winnares van achttien grandslamtitels in het enkelspel toen. "Het zal zwaar worden, maar ik zal vechten met alles wat ik in me heb."
De voormalig nummer 1 van de wereld, die maar liefst 167 toernooien won in het enkelspel, kreeg chemotherapie en werd bestraald. De bestralingen gaan de komende twee weken preventief door. "En daarna zou het goed moeten zijn."
De ziekte kwam begin november aan het licht toen Navratilova een vergrote lymfeklier in haar nek ontdekte. Destijds werd ook de borstkanker ontdekt. Navratilova werd in 2010 ook al gediagnosticeerd met borstkanker. Zes maanden na die diagnose werd ze weer kankervrij geacht na een borstbesparende operatie (lumpectomie) en zes weken bestraling.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de eerste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. In een uitverkochte handbalarena in Ahoy Rotterdam, waar plaats was voor 9000 toeschouwers, werd Argentinië met 32-25 verslagen. Kelly Dulfer was topscorer met 5 doelpunten.
2 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri start zaterdag van poleposition in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Australiër van McLaren was op het Lusail International Circuit de snelste in de sprintkwalificatie. "Alles klopte en dat is leuk voor de verandering. Het is maar een sprint waarin niet heel veel punten zijn te verdienen, maar ik pak wat ik pakken kan", zei Piastri na afloop in het flashinterview.
4 uur geledenLUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.
14 uur geledenCOPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden