Oud-topscorer Klose na negen maanden ontslagen als trainer
ALTACH (ANP) - De voormalig Duits voetbalinternational Miroslav Klose heeft het niet heel lang volgehouden als trainer van de Oostenrijkse club Rheindorf Altach. De topscorer aller tijden van het Duitse elftal (71 goals) is na negen maanden ontslagen. Hij wordt gestraft voor de slechte resultaten van de club, die onderaan staat in de hoogste Oostenrijkse divisie.
"Miroslav Klose heeft van de eerste tot de laatste dag alles gegeven en het was een geweldige ervaring om hem als coach en vooral als persoon in Altach te hebben", zei directeur Christoph Längle in een verklaring. "Hoewel een trainerswissel altijd enorm pijn doet, is het belangrijkste dat Altach dit seizoen in de Oostenrijkse Bundesliga blijft."
De ploeg van Klose speelde afgelopen weekeinde met 1-1 gelijk bij kampioen en koploper Red Bull Salzburg, maar die verrassende uitslag bracht geen redding voor de positie van de voetballer die in 2014 wereldkampioen werd met Duitsland.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
42 minuten geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
14 uur geleden