
Oud-topscorer Klose na negen maanden ontslagen als trainer
ALTACH (ANP) - De voormalig Duits voetbalinternational Miroslav Klose heeft het niet heel lang volgehouden als trainer van de Oostenrijkse club Rheindorf Altach. De topscorer aller tijden van het Duitse elftal (71 goals) is na negen maanden ontslagen. Hij wordt gestraft voor de slechte resultaten van de club, die onderaan staat in de hoogste Oostenrijkse divisie.
"Miroslav Klose heeft van de eerste tot de laatste dag alles gegeven en het was een geweldige ervaring om hem als coach en vooral als persoon in Altach te hebben", zei directeur Christoph Längle in een verklaring. "Hoewel een trainerswissel altijd enorm pijn doet, is het belangrijkste dat Altach dit seizoen in de Oostenrijkse Bundesliga blijft."
De ploeg van Klose speelde afgelopen weekeinde met 1-1 gelijk bij kampioen en koploper Red Bull Salzburg, maar die verrassende uitslag bracht geen redding voor de positie van de voetballer die in 2014 wereldkampioen werd met Duitsland.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC wordt overgenomen door het Japanse bedrijf Yanmar. De club uit de Keuken Kampioen Divisie maakte maandag bekend dat het familiebedrijf, dat al tien jaar stadionsponsor is, een overeenkomst heeft getekend met Kroonenberg Groep over de overname van alle aandelen en het stadion van de club.
25 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract met algemeen directeur Ferry de Haan verlengd tot de zomer van 2028. De 52-jarige oud-prof is sinds medio 2021 werkzaam in Friesland en vervult sinds 2023 de rol van algemeen directeur bij de nummer 9 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.
37 minuten geledenNYON (ANP) - De Nederlandse officials Shona Shukrula en Dennis Higler komen dinsdag in actie bij het duel tussen Polen en Zweden op het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland. Shukrula is de vierde official in St. Jakob-Park in Basel, Higler de assistent-videoscheidsrechter.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetbalster Lily Yohannes vertrekt bij Ajax. Dat maakte de 18-jarige international van de Verenigde Staten bekend op Instagram. "Na vijf jaar in het rood-wit is het tijd om deze prachtige club Ajax te verlaten", schreef de middenveldster.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/AFP) - Mexico heeft voor de tiende keer de Gold Cup gewonnen. Oud-Ajacied Edson Álvarez maakte het winnende doelpunt in de finale tegen de Verenigde Staten, die Mexico met 2-1 won.
6 uur geledenBERN (ANP) - Gastland Zwitserland heeft zijn tweede groepswedstrijd op het EK voetbal voor vrouwen gewonnen van IJsland en blijft daarmee kans houden op een plek in de kwartfinales. De interland in Bern eindigde in 2-0 voor de thuisploeg.
12 uur geledenMONTERREY (ANP) - Merel van Dongen heeft op Instagram het einde van haar professionele voetbalcarrière aangekondigd. De 63-voudig international speelt op 16 juli nog om de Mexicaanse supercup met haar huidige Mexicaanse club Monterrey, maar dan zegt ze het voetbal vaarwel.
12 uur geleden