Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-topman Jumbo hoeft niet voor geleverde Mercedes te betalen

Oud-topman Jumbo hoeft niet voor geleverde Mercedes te betalen

DEN BOSCH (ANP) - Oud-topman van Jumbo Frits van Eerd hoeft niet te betalen voor de Mercedes die hij in 2018 geleverd kreeg. Dit heeft de rechtbank in Den Bosch bepaald.

Een autobedrijf uit Assen had de Mercedes SL uit 1957 aan hem geleverd, maar Van Eerd zou het aankoopbedrag van 155.000 euro nooit hebben betaald. De verkoper stapte naar de rechter om het geld alsnog op te eisen.

Maar de verkoper deed dit te laat en kan geen aanspraak meer maken op het geld, heeft de rechtbank geoordeeld. De verkoper had het bedrag binnen twee jaar na de levering moeten opeisen. De verjaringstermijn is dus al in 2020 verstreken, benadrukt de rechtbank.

Contant

Of Van Eerd voor de auto heeft betaald is volgens de rechtbank niet meer relevant omdat de verkoop is verjaard. Van Eerd stelde dat hij de auto contant heeft afgerekend voor 50.000 of 60.000 euro, staat in de uitspraak. Ook zou hij hebben gezegd nooit een deal voor 155.000 euro te sluiten, "want dat zou de auto volgens hem lang niet waard zijn geweest", aldus de rechtbank.

Het FD meldde vorige week op basis van bronnen dat het Openbaar Ministerie (OM) Van Eerd alsnog vervolgt voor het witwassen van geld. Die verdenking komt bovenop de vervolging om corruptie en valsheid in geschrifte die het OM eerder dit jaar aankondigde. Binnenkort begint de zaak in de rechtbank in Assen.

De autoverkoper, Theo E., is overigens de hoofdverdachte in het witwasonderzoek. Hij heeft zich volgens het OM schuldig gemaakt aan belastingfraude, valsheid in geschrifte en niet-ambtelijke corruptie.

Meer uit Financieel

Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

34 minuten geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

2 uur geleden
VS laten ontheffing van Russische oliesancties verlopen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.

2 uur geleden
ASML ziet kansen in India en gaat helpen bij bouw chipfabriek

DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.

17 uur geleden
Japans bedrijf waarschuwt artsen na 20 dode medicijngebruikers

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.

18 uur geleden
Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

19 uur geleden
Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

21 uur geleden