Oud-topman Jumbo hoeft niet voor geleverde Mercedes te betalen
DEN BOSCH (ANP) - Oud-topman van Jumbo Frits van Eerd hoeft niet te betalen voor de Mercedes die hij in 2018 geleverd kreeg. Dit heeft de rechtbank in Den Bosch bepaald.
Een autobedrijf uit Assen had de Mercedes SL uit 1957 aan hem geleverd, maar Van Eerd zou het aankoopbedrag van 155.000 euro nooit hebben betaald. De verkoper stapte naar de rechter om het geld alsnog op te eisen.
Maar de verkoper deed dit te laat en kan geen aanspraak meer maken op het geld, heeft de rechtbank geoordeeld. De verkoper had het bedrag binnen twee jaar na de levering moeten opeisen. De verjaringstermijn is dus al in 2020 verstreken, benadrukt de rechtbank.
Contant
Of Van Eerd voor de auto heeft betaald is volgens de rechtbank niet meer relevant omdat de verkoop is verjaard. Van Eerd stelde dat hij de auto contant heeft afgerekend voor 50.000 of 60.000 euro, staat in de uitspraak. Ook zou hij hebben gezegd nooit een deal voor 155.000 euro te sluiten, "want dat zou de auto volgens hem lang niet waard zijn geweest", aldus de rechtbank.
Het FD meldde vorige week op basis van bronnen dat het Openbaar Ministerie (OM) Van Eerd alsnog vervolgt voor het witwassen van geld. Die verdenking komt bovenop de vervolging om corruptie en valsheid in geschrifte die het OM eerder dit jaar aankondigde. Binnenkort begint de zaak in de rechtbank in Assen.
De autoverkoper, Theo E., is overigens de hoofdverdachte in het witwasonderzoek. Hij heeft zich volgens het OM schuldig gemaakt aan belastingfraude, valsheid in geschrifte en niet-ambtelijke corruptie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.
12 minuten geledenLEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
5 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
9 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
9 uur geleden