Oud-topman Japanse autofabrikant Suzuki overleden
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oud-topman Osamu Suzuki, die bijna vijf decennia leiding gaf aan de gelijknamige Japanse auto- en motorenfabrikant, is op 94-jarige leeftijd overleden. Hij overleed op eerste kerstdag aan lymfoom, een vorm van kanker, aldus Suzuki Motor.
Osamu Suzuki werd geboren als Osamu Matsuda en nam de familienaam van zijn vrouw Shoko Suzuki aan na hun huwelijk, een gewoonte die gebruikelijk is in Japan als er geen mannelijke erfgenamen zijn in een familiebedrijf. De voormalige bankier sloot zich in 1958 aan bij het bedrijf dat door de grootvader van zijn vrouw was opgericht en werkte zich op tot president, twee decennia later.
In de jaren zeventig redde hij het bedrijf van de rand van de afgrond door concurrent Toyota Motor ervan te overtuigen motoren te leveren die voldeden aan de nieuwe emissievoorschriften, maar die Suzuki Motor nog moest ontwikkelen. Meer succes volgde met de lancering van de Suzuki Alto in 1979, die een enorme hit werd. Tijdens zijn lange ambtstermijn vormde hij partnerschappen met General Motors en Volkswagen om voertuigen te verkopen in Noord-Amerika en Europa en maakte hij gebruik van de expertise van Suzuki Motor op het gebied van kleine auto's om een dominant marktaandeel in India op te bouwen.
In juni 2015 gaf Osamu Suzuki de leiding bij Suzuki door aan zijn zoon Toshihiro Suzuki. In 2021 nam hij op 91-jarige leeftijd ook als voorzitter afscheid van het bedrijf.
Meer uit Financieel
GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.
25 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.
26 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.
3 uur geleden