Oud-topman Japanse autofabrikant Suzuki overleden
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oud-topman Osamu Suzuki, die bijna vijf decennia leiding gaf aan de gelijknamige Japanse auto- en motorenfabrikant, is op 94-jarige leeftijd overleden. Hij overleed op eerste kerstdag aan lymfoom, een vorm van kanker, aldus Suzuki Motor.
Osamu Suzuki werd geboren als Osamu Matsuda en nam de familienaam van zijn vrouw Shoko Suzuki aan na hun huwelijk, een gewoonte die gebruikelijk is in Japan als er geen mannelijke erfgenamen zijn in een familiebedrijf. De voormalige bankier sloot zich in 1958 aan bij het bedrijf dat door de grootvader van zijn vrouw was opgericht en werkte zich op tot president, twee decennia later.
In de jaren zeventig redde hij het bedrijf van de rand van de afgrond door concurrent Toyota Motor ervan te overtuigen motoren te leveren die voldeden aan de nieuwe emissievoorschriften, maar die Suzuki Motor nog moest ontwikkelen. Meer succes volgde met de lancering van de Suzuki Alto in 1979, die een enorme hit werd. Tijdens zijn lange ambtstermijn vormde hij partnerschappen met General Motors en Volkswagen om voertuigen te verkopen in Noord-Amerika en Europa en maakte hij gebruik van de expertise van Suzuki Motor op het gebied van kleine auto's om een dominant marktaandeel in India op te bouwen.
In juni 2015 gaf Osamu Suzuki de leiding bij Suzuki door aan zijn zoon Toshihiro Suzuki. In 2021 nam hij op 91-jarige leeftijd ook als voorzitter afscheid van het bedrijf.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
5 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
6 uur geleden