Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-topman Japanse autofabrikant Suzuki overleden

Oud-topman Japanse autofabrikant Suzuki overleden

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oud-topman Osamu Suzuki, die bijna vijf decennia leiding gaf aan de gelijknamige Japanse auto- en motorenfabrikant, is op 94-jarige leeftijd overleden. Hij overleed op eerste kerstdag aan lymfoom, een vorm van kanker, aldus Suzuki Motor.

Osamu Suzuki werd geboren als Osamu Matsuda en nam de familienaam van zijn vrouw Shoko Suzuki aan na hun huwelijk, een gewoonte die gebruikelijk is in Japan als er geen mannelijke erfgenamen zijn in een familiebedrijf. De voormalige bankier sloot zich in 1958 aan bij het bedrijf dat door de grootvader van zijn vrouw was opgericht en werkte zich op tot president, twee decennia later.

In de jaren zeventig redde hij het bedrijf van de rand van de afgrond door concurrent Toyota Motor ervan te overtuigen motoren te leveren die voldeden aan de nieuwe emissievoorschriften, maar die Suzuki Motor nog moest ontwikkelen. Meer succes volgde met de lancering van de Suzuki Alto in 1979, die een enorme hit werd. Tijdens zijn lange ambtstermijn vormde hij partnerschappen met General Motors en Volkswagen om voertuigen te verkopen in Noord-Amerika en Europa en maakte hij gebruik van de expertise van Suzuki Motor op het gebied van kleine auto's om een ​​dominant marktaandeel in India op te bouwen.

In juni 2015 gaf Osamu Suzuki de leiding bij Suzuki door aan zijn zoon Toshihiro Suzuki. In 2021 nam hij op 91-jarige leeftijd ook als voorzitter afscheid van het bedrijf.

Meer uit Financieel

Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

13 minuten geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

16 minuten geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

2 uur geleden
Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

4 uur geleden
Brussel presenteert volgende week plan tegen hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.

4 uur geleden
AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

6 uur geleden
Huizen van 120.000 eigenaren hebben funderingsproblemen, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.

6 uur geleden