Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-topman Japanse autofabrikant Suzuki overleden

Oud-topman Japanse autofabrikant Suzuki overleden

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oud-topman Osamu Suzuki, die bijna vijf decennia leiding gaf aan de gelijknamige Japanse auto- en motorenfabrikant, is op 94-jarige leeftijd overleden. Hij overleed op eerste kerstdag aan lymfoom, een vorm van kanker, aldus Suzuki Motor.

Osamu Suzuki werd geboren als Osamu Matsuda en nam de familienaam van zijn vrouw Shoko Suzuki aan na hun huwelijk, een gewoonte die gebruikelijk is in Japan als er geen mannelijke erfgenamen zijn in een familiebedrijf. De voormalige bankier sloot zich in 1958 aan bij het bedrijf dat door de grootvader van zijn vrouw was opgericht en werkte zich op tot president, twee decennia later.

In de jaren zeventig redde hij het bedrijf van de rand van de afgrond door concurrent Toyota Motor ervan te overtuigen motoren te leveren die voldeden aan de nieuwe emissievoorschriften, maar die Suzuki Motor nog moest ontwikkelen. Meer succes volgde met de lancering van de Suzuki Alto in 1979, die een enorme hit werd. Tijdens zijn lange ambtstermijn vormde hij partnerschappen met General Motors en Volkswagen om voertuigen te verkopen in Noord-Amerika en Europa en maakte hij gebruik van de expertise van Suzuki Motor op het gebied van kleine auto's om een ​​dominant marktaandeel in India op te bouwen.

In juni 2015 gaf Osamu Suzuki de leiding bij Suzuki door aan zijn zoon Toshihiro Suzuki. In 2021 nam hij op 91-jarige leeftijd ook als voorzitter afscheid van het bedrijf.

Meer uit Financieel

Merz: Trump wil heel Europa aanpakken met invoerheffingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.

2 uur geleden
Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

15 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

16 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

19 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

20 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

1 dag geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden