Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-topman Bernie Ebbers van WorldCom overleden

Oud-topman Bernie Ebbers van WorldCom overleden

NEW YORK (ANP) - Bernard J. (Bernie) Ebbers, voormalig topman van het in 2002 door fraude failliet gegane Amerikaanse telecomconcern WorldCom, is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat maakte de advocaat van de familie Ebbers aan Amerikaanse media bekend.

Zijn dood kwam een maand nadat hij uit de gevangenis was gekomen, na ruim 13 jaar in de cel te hebben gezeten vanwege zijn rol in de boekhoudfraude. Hij werd in december vorig jaar vanwege ziekte vervroegd vrijgelaten.

Ebbers werd in 2006 op 64-jarige leeftijd veroordeeld tot 25 jaar cel voor zijn rol bij de enorme fraude ter waarde van 11 miljard dollar bij WorldCom. Het bedrijf ging in 2002 ten onder. WorldCom ging na een doorstart verder onder de naam MCI.

Meer uit Financieel

China slaat terug naar EU met exportbeperkingen voor Rheinmetall

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding tegen de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.

10 minuten geleden
Brussel: TikTok houdt zich niet aan EU-regels voor minderjarigen

BRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.

52 minuten geleden
Brussel niet eens met gronden nieuw VS-handelstarief voor EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.

1 uur geleden
TenneT boekt meer omzet door investeringen in stroomnet

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.

1 uur geleden
Campingplatform ziet overnachtingen in Nederland flink toenemen

ANDELST (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is in de eerste maanden van dit jaar fors toegenomen. Dat meldt campingplatform ACSI op basis van een analyse van CBS-cijfers. Het aantal vakantiegangers uit eigen land steeg ook.

1 uur geleden
Beijing keert zich tegen nieuwe Amerikaanse importheffingen

BEIJING (ANP/AFP) - China verzet zich tegen de nieuwe Amerikaanse importheffingen die Washington heeft opgelegd aan het Aziatische land en 59 andere handelspartners. De Amerikanen noemen als reden voor de nieuwe tarieven zorgen over dwangarbeid.

2 uur geleden
Autoconcern Volkswagen boekt bijna een derde minder winst

WOLFSBURG (ANP/AFP) - De nettowinst van Volkswagen is de afgelopen drie maanden met bijna een derde gedaald. Het Duitse autoconcern, dat overweegt wereldwijd tot 100.000 banen te schrappen, kampt onder meer met toenemende concurrentie in en vanuit China.

3 uur geleden