Oud-topman ASML wordt commissaris bij industrieconcern VDL
EINDHOVEN (ANP) - Peter Wennink, de eerder dit jaar opgestapte topman van chipmachinefabrikant ASML, is commissaris geworden bij industrieconcern VDL. Met de 67-jarige Wennink stelt het familiebedrijf uit Eindhoven iemand met veel ervaring, expertise en een netwerk in huis te hebben gehaald. "Wij zijn verheugd met de komst van Peter", zegt president-directeur Willem van der Leegte van VDL in een verklaring.
Zelf stelt Wennink dat VDL zich de afgelopen decennia heeft ontwikkeld tot een "technologieleverancier van formaat". "Ook de komende decennia zal een groot beroep worden gedaan op de competenties van VDL, en daar een bijdrage aan kunnen leveren heeft mij zeer gemotiveerd om toe te treden tot de raad van commissarissen."
Wennink werkte decennialang bij ASML, dat zijn hoofdkwartier in het naburige Veldhoven heeft. In 2013 werd hij er bestuursvoorzitter. In de jaren die volgden groeide ASML hard, als belangrijke schakel in het productieproces voor chips. In zijn laatste maanden als topman was Wennink openlijk kritisch over de Nederlandse politiek, die te weinig oog zou hebben voor het vestigingsklimaat voor strategisch belangrijke techbedrijven.
VDL Nedcar
VDL is onder meer bekend als het moederbedrijf van VDL Nedcar. Die autofabriek in het Limburgse Born ontsloeg nog niet zo lang geleden duizenden mensen, nadat VDL geen nieuwe grote klant had kunnen vinden voor de assemblage van auto's. Omdat de oude opdrachtgever BMW het contract met VDL Nedcar opzegde, was er voor hen geen werk meer.
Het in 1953 opgerichte industrieconcern omvat in totaal meer dan honderd werkmaatschappijen, elk met een eigen specialisme. Zo maakt VDL ook bussen en machines voor de voedselverwerkende industrie. Er werken ruim 14.000 mensen en het bedrijf is actief in twintig landen. De gecombineerde jaaromzet bedroeg vorig jaar bijna 6,4 miljard euro.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Wie zijn huis verduurzaamt, krijgt gemiddeld een hogere verkoopprijs wanneer hij zijn woning verkoopt. Maar daarbij is het wel belangrijk dat de verduurzaming duidelijk zichtbaar is voor huizenkopers. Denk dan aan een beter energielabel of zonnepanelen, stellen deskundigen van het Kadaster woensdag na onderzoek.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.
13 uur geleden