Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-tennisster Navratilova: baas van de WTA kan niet aanblijven

Oud-tennisster Navratilova: baas van de WTA kan niet aanblijven

CANCUN (ANP) - Tennislegende Martina Navratilova vindt dat de baas van de WTA, Steve Simon, niet kan aanblijven na het debacle bij de WTA Finals in Cancun. De speelsters klaagden tijdens het eindejaarstoernooi over de slechte omstandigheden in Mexico en voelden zich niet serieus genomen.

"Misschien is het tijd voor nieuw leiderschap bij de WTA", zei de 18-voudig grandslamwinnares bij de zender Amazon Prime. Navratilova pleit voor een vrouw als baas van de WTA. "Dit is een organisatie voor vrouwen, maar in al die jaren hebben we slechts twee vrouwen aan het hoofd gehad. Als er een opvolger moet komen voor Simon, dan hoop ik dat het een vrouw is. Er zijn genoeg vrouwen die de capaciteiten hebben. Ik denk dat het voor Steve lastig gaat worden om aan te blijven na alle negatieve signalen."

Cancun kreeg de organisatie van de WTA Finals pas twee maanden van tevoren toegewezen. Die tijd bleek onvoldoende om voor een goede tennisbaan te zorgen. De regen zorgde voor extra problemen. Partijen moesten worden uitgesteld en de finale moest worden verplaatst naar maandag. Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld, kwam al na de openingsdag met felle kritiek op de WTA. Ze voelde zich niet gerespecteerd. Later lieten ook andere speelsters van zich horen. "De tennissters hebben zich aangepast, want ze moesten wel. Maar waarom een toernooi organiseren tijdens het regenseizoen in Mexico? Er is een hele reeks slechte beslissingen genomen. Steve is acht jaar de baas geweest en dit is dan het resultaat", aldus Navratilova.

De finale gaat maandag tussen de Poolse Iga Swiatek en de Amerikaanse Jessica Pegula.

Meer uit Sport

Tennisser Ruud verslaat Darderi en is finalist in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.

3 uur geleden
Voormalig Belgische wielerkampioene (19) overleden aan botkanker

DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.

3 uur geleden
Vingegaard maakt favorietenrol waar en wint in Giro op Blockhaus

BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.

5 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint opnieuw openingsetappe in Baskenland

ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).

6 uur geleden
Team Verstappen start 24 uur van Nürburgring vanaf vierde plek

NÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.

7 uur geleden
Verstappen zesde in tweede kwalificatie op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.

10 uur geleden
Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 dag geleden