Oud-tennisster Muguruza directrice WTA Finals
RIYAD (ANP) - Oud-tennisster Garbiñe Muguruza is benoemd tot toernooidirectrice van de WTA Finals. De Spaanse, tweevoudig grandslamkampioene en in 2021 winnares van de WTA Finals, maakte in april bekend te stoppen met tennissen.
De komende drie edities van het eindejaarstoernooi worden in Saudi-Arabië gespeeld. "Ik weet hoe speciaal dit evenement is voor onze topspelers en ik heb ook de potentie ervan gezien om gemeenschappen over de hele wereld te inspireren", aldus de voormalig nummer 1 van de wereld in een verklaring.
De 30-jarige Muguruza won Roland Garros in 2016 en was een jaar later de beste op Wimbledon.
Dit jaar wordt het eindejaarstoernooi WTA Finals, bedoeld voor de beste acht speelsters van het seizoen, van 2 tot en met 9 november gespeeld in Riyadh.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de massastart in de nieuwe opzet gewonnen. De olympisch kampioene was in de afvalrace de beste in de sprint met teamgenote Sofia Schilder.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Zweedse hardloper Andreas Almgren heeft zijn debuut op de marathon glans gegeven met de overwinning in New York. De 31-jarige Europees kampioen op de 10.000 meter én wereldkampioen op de halve marathon kwam na 42,195 kilometer in een tijd van 2.06.01 over de finish in Central Park.
28 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 22-jarige Groninger van Reggeborgh was met 1.07,76 sneller dan Kayo Vos en Joep Wennemars. Vos werd tweede met 1.08,26. Wennemars reed met 1.08,34 de derde tijd.
44 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Angel Daleman heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1000 meter gewonnen. De 19-jarige schaatsster van Team Essent was in Heerenveen met een persoonlijk record van 1.13,49 sneller dan Femke Kok en Isabel Grevelt. Kok werd tweede met 1.14,15. Grevelt zette met 1.14,91 de derde tijd neer.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft in Wenen zijn tweede toernooizege sinds zijn rentree en zijn vierde van het seizoen geboekt. In de finale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Australiër Alex de Minaur in twee sets: 6-1 6-4. Alcaraz miste een groot deel van dit seizoen door een polsblessure. In oktober won hij ook al het ATP-toernooi van Tokio.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen na de 3000 meter ook de 5000 meter gewonnen. De 27-jarige schaatsster van Royal A-ware was in Thialf met 6.46,17 sneller dan Merel Conijn. Die reed met 6.48,13 de tweede tijd.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jasper Krommenhoek heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen na de 5000 meter ook de 10 kilometer op zijn naam geschreven. De 22-jarige stayer van Reggeborgh was met een persoonlijk record van 12.38,75 sneller dan Wisse Slendebroek. De schaatser van Royal A-ware werd met 12.41,87 tweede.
4 uur geleden