Oud-tennissers roemen Serena Williams bij naderend afscheid
TORONTO (ANP/RTR) - Voormalig tenniskampioenen als Billie Jean King en John McEnroe zijn vol lof over Serena Williams die in een interview met Vogue aangaf dat ze zich opmaakt voor haar afscheid. "Als Serena stopt met tennissen zal ze de sport verlaten als de grootste speelster", zei King.
"Na een carrière die een hele nieuwe generatie van spelers en fans heeft geïnspireerd, zal ze voor altijd bekendstaan als de kampioene die op de baan won en de mondiale uitstraling van de sport naar een hoger niveau heeft gebracht", zei de 78-jarige King.
McEnroe noemt Williams een icoon. "Haar plaats in de Amerikaanse maatschappij heeft ze verdiend na alles dat ze heeft bereikt en alles wat ze heeft gedaan. Ik weet niet of ze nog wil spelen, maar ik denk dat ze niet meer opnieuw hoeft te spelen. Ze zit op het niveau waar Michael Jordan, LeBron James en Tom Brady zich bevinden."
Brug
Williams doet nu in Toronto mee aan een WTA-toernooi ter voorbereiding op de US Open, het toernooi dat ze in 1999 voor het eerst op haar naam schreef. Dat was de eerste van 23 grandslamtitels.
"Ze heeft een enorme invloed gehad op het tennis, op en naast de baan", zei de Amerikaanse Pam Shriver. "Ze heeft het tennis van de sportpagina's naar de populaire cultuur gebracht en is de brug geweest voor mensen van alle generaties, diversiteit en achtergrond."
Voormalig tennisster en concurrente van Williams, Caroline Wozniacki, reageerde kort op het naderend afscheid. "Ik houd van je en ben zo trots op je", zei de Deense die zelf in januari 2020 afscheid nam.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
10 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
16 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden