Oud-tennisser Van Eijsden (85) overleden
HILVERSUM (ANP) - Oud-tennisser Piet van Eijsden is op 85-jarige na een kort ziekbed overleden. Van Eijsden was vooral bekend als toernooidirecteur van het Dutch Open, dat vanaf 1957 op de banen van ’t Melkhuisje in Hilversum werd gespeeld en later in Amsterdam en Amersfoort.
Van Eijsden veroverde elf nationale titels, waarvan één in het enkelspel; in 1961. Daarnaast kwam hij enkele jaren uit voor het Nederlandse Davis Cup-team en was hij actief op alle vier de grandslamtoernooien.
Na zijn loopbaan ging Van Eijsden in 1978 aan de slag als toernooidirecteur van het Dutch Open. Hij haalde grootheden als Rod Laver, Tom Okker, John Newcombe, Guillermo Vilas, Thomas Muster, Miloslav Mecir, Marcelo Rios en Novak Djokovic naar het graveltoernooi in Nederland.
De licentie van het Dutch Open werd in 2006 door Van Eijsden verkocht aan de firma Krijco, die twee jaar later de rechten overdeed aan de familie van Djokovic voor een evenement in Servië.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich vanwege zijn polsblessure teruggetrokken van het masterstoernooi van Cincinnati, dat op 13 augustus begint. Dat meldt tennisorganisator ATP in de nacht van dinsdag op woensdag. Eerder leek de Spanjaard nog zijn rentree te zullen maken in Cincinnati, toen hij half juli op de deelnemerslijst verscheen.
8 uur geledenDIJON (ANP) - Wielrennersvakbond CPA betreurt de ophef die is ontstaan door de kledingcontroles en controles op mogelijke aanpassing van de borstomvang voorafgaand aan de tijdrit in de Tour de France Femmes. De vakbond pleit voor duidelijke transparante protocollen over de controles en dat de teams en rensters tijdig op de hoogte worden gesteld.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het masterstoernooi van Montreal bereikt. De nummer 70 van de wereldranglijst versloeg in Canada de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard met 6-2 3-6 6-3. De Nederlander treft in de volgende ronde de als vierde geplaatste Rus Daniil Medvedev.
15 uur geledenDIJON (ANP) - Marlen Reusser heeft de vierde etappe in de Tour de France Femmes op haar naam geschreven en de leiding in het algemeen klassement gegrepen. De Zwitserse regerend wereldkampioene tijdrijden van Movistar was in de individuele tijdrit over 21 kilometer van Gevrey-Chambertin naar Dijon met 27.30 minuten 4 seconden sneller dan Lieke Nooijen en 18 seconden dan Demi Vollering.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) heeft voor haar EK-debuut op de 800 meter in Birmingham zichzelf als doel gesteld om een finaleplaats te halen. Dat vertelde ze dinsdag bij de teampresentatie van de Nederlandse ploeg voor de EK atletiek in Birmingham op sportcentrum Papendal.
23 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Jonathan Milan heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was na 150 kilometer tussen Międzyzdroje en Szczecin de beste in de massasprint, nadat hij ook al de eerste rit in de sprint had gewonnen. De Fransman Paul Magnier werd tweede en Matteo Malucelli uit Italië werd derde.
1 dag geledenGÉVREY-CHAMBERTIN (ANP) - Romina Hinojosa uit Mexico is als eerste wielrenster vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. De rit is een individuele tijdrit van Gévrey-Chambertin naar Dijon over 21 kilometer.
1 dag geleden