Oud-tennisser Van Eijsden (85) overleden
HILVERSUM (ANP) - Oud-tennisser Piet van Eijsden is op 85-jarige na een kort ziekbed overleden. Van Eijsden was vooral bekend als toernooidirecteur van het Dutch Open, dat vanaf 1957 op de banen van ’t Melkhuisje in Hilversum werd gespeeld en later in Amsterdam en Amersfoort.
Van Eijsden veroverde elf nationale titels, waarvan één in het enkelspel; in 1961. Daarnaast kwam hij enkele jaren uit voor het Nederlandse Davis Cup-team en was hij actief op alle vier de grandslamtoernooien.
Na zijn loopbaan ging Van Eijsden in 1978 aan de slag als toernooidirecteur van het Dutch Open. Hij haalde grootheden als Rod Laver, Tom Okker, John Newcombe, Guillermo Vilas, Thomas Muster, Miloslav Mecir, Marcelo Rios en Novak Djokovic naar het graveltoernooi in Nederland.
De licentie van het Dutch Open werd in 2006 door Van Eijsden verkocht aan de firma Krijco, die twee jaar later de rechten overdeed aan de familie van Djokovic voor een evenement in Servië.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
7 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
9 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
10 uur geleden