Oud-tennisser Puerta: ik loog om strafvermindering te krijgen
BUENOS AIRES (ANP) - Mariano Puerta heeft in 2005 gelogen over doping om zo strafvermindering te krijgen. De 41-jarige oud-tennisser zegt dat maandag in de krant La Nacion.
Puerta verloor vijftien jaar geleden in de finale van Roland Garros tegen Rafael Nadal. Na de finale testte hij positief op etilefrine. Het was zijn tweede dopingovertreding. In 2003 werden in zijn urine sporen aangetroffen van clenbuterol. Puerta werd toen voor negen maanden geschorst.
Puerta zei dat etilefrine bij hem was aangetroffen doordat hij een slok nam van het glas water van zijn vrouw waarin ze medicatie voor menstruatiepijn had gedaan. De straf van de tennisser werd teruggebracht van acht tot twee jaar. Dat was een leugen, zegt Puerta nu. "Ik wil niet langer een bedrieger zijn. Daarom vertel ik dit nu."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios (30) heeft de 'Battle of the Sexes' gewonnen van de Belarussische Aryna Sabalenka (27). De nummer 671 van de wereld bij de mannen was in de Coca-Cola Arena van Dubai in twee sets te sterk voor de nummer 1 bij de vrouwen: 6-3 6-3. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld de winnaar van de demonstratiewedstrijd verdiende.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.
3 uur geledenDENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.
3 uur geledenDENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.
5 uur geledenLOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
1 dag geleden