Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-studenten lossen studieschuld sneller af na rentestijging

Oud-studenten lossen studieschuld sneller af na rentestijging

DEN HAAG (ANP) - Studenten en oud-studenten doen meer moeite om hun studieschuld te verlagen. Ze steken meer geld in extra aflossingen, bovenop het bedrag dat ze elke maand al moeten betalen. De Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) heeft daar niet direct een verklaring voor paraat, maar mogelijk heeft het te maken met de gestegen rente op de studieschuld. Dat tarief is op 1 januari gestegen van 0,46 procent naar 2,56 procent, meer dan vijf keer zo veel. Hoe lager de resterende schuld, hoe lager het maandbedrag.

Bijna 230.000 mensen losten vorig jaar extra af op hun studieschuld, bovenop hun gewone betaling. Dat is 22 procent meer dan het jaar ervoor. Sinds 2019 is het aantal mensen dat extra aflost zelfs met bijna 44 procent gestegen.

Ook het totale bedrag stijgt. In 2019 losten mensen bijna 293 miljoen euro extra af, gemiddeld ongeveer 1836 euro per persoon. In 2022 was dit toegenomen naar 485 miljoen euro, oftewel ruim 2594 euro per persoon. Vorig jaar kwamen de extra aflossingen bij elkaar uit op iets meer dan 708 miljoen euro. Gemiddeld is dat ruim 3093 euro per persoon.

Dat studenten en oud-studenten extra aflossen, kan volgens DUO ook te maken hebben met nieuwe regels voor hypotheken. De aanbieders daarvan kijken niet meer naar de schulden die mensen in het verleden hebben gehad, maar naar de openstaande schulden die mensen hebben wanneer ze een hypotheek aanvragen. Als dat bedrag lager is, kunnen ze een hogere hypotheek krijgen.

Meer uit Binnenland

Schoof: beperkingen leger Oekraïne raken ook Europese veiligheid

JOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."

4 uur geleden
Schrijver Frank van Pamelen winnaar prominenten bij Groot Dictee

DEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.

4 uur geleden
Jonge slachtoffers toeslagenschandaal demonstreren in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".

4 uur geleden
Vanaf zondagmiddag code geel in het noorden om mogelijke gladheid

DE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.

5 uur geleden
Defensie treedt op tegen drones boven vliegbasis Volkel

VOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.

5 uur geleden
IJsbaan Winterswijk na drie uur schaatspret gesloten

WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.

5 uur geleden
Verdachte van valse bommelding in trein bij Hilversum nog vast

HILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.

7 uur geleden