Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-studenten lossen studieschuld sneller af na rentestijging

Oud-studenten lossen studieschuld sneller af na rentestijging

DEN HAAG (ANP) - Studenten en oud-studenten doen meer moeite om hun studieschuld te verlagen. Ze steken meer geld in extra aflossingen, bovenop het bedrag dat ze elke maand al moeten betalen. De Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) heeft daar niet direct een verklaring voor paraat, maar mogelijk heeft het te maken met de gestegen rente op de studieschuld. Dat tarief is op 1 januari gestegen van 0,46 procent naar 2,56 procent, meer dan vijf keer zo veel. Hoe lager de resterende schuld, hoe lager het maandbedrag.

Bijna 230.000 mensen losten vorig jaar extra af op hun studieschuld, bovenop hun gewone betaling. Dat is 22 procent meer dan het jaar ervoor. Sinds 2019 is het aantal mensen dat extra aflost zelfs met bijna 44 procent gestegen.

Ook het totale bedrag stijgt. In 2019 losten mensen bijna 293 miljoen euro extra af, gemiddeld ongeveer 1836 euro per persoon. In 2022 was dit toegenomen naar 485 miljoen euro, oftewel ruim 2594 euro per persoon. Vorig jaar kwamen de extra aflossingen bij elkaar uit op iets meer dan 708 miljoen euro. Gemiddeld is dat ruim 3093 euro per persoon.

Dat studenten en oud-studenten extra aflossen, kan volgens DUO ook te maken hebben met nieuwe regels voor hypotheken. De aanbieders daarvan kijken niet meer naar de schulden die mensen in het verleden hebben gehad, maar naar de openstaande schulden die mensen hebben wanneer ze een hypotheek aanvragen. Als dat bedrag lager is, kunnen ze een hogere hypotheek krijgen.

Meer uit Binnenland

Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

18 minuten geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

13 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

19 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

19 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

20 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

20 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

21 uur geleden