
Oud-staatssecretaris Snel commissaris bij scheepsbouwer IHC
KINDERDIJK (ANP) - Oud-staatssecretaris Menno Snel van Financiën wordt commissaris bij het onlangs door het kabinet geredde scheepsbouwbedrijf IHC. Hij zal namens de Nederlandse staat toezien op de gang van zaken bij het bedrijf. Snel trad in december af als staatssecretaris wegens de slepende toeslagenkwestie.
Het kabinet besloot onlangs samen met banken en een groep bedrijven in te grijpen bij IHC om te voorkomen dat de noodlijdende onderneming ten onder zou gaan. Een consortium van bedrijven en investeerders zegde toe het bedrijf over te nemen. De overheid en banken droegen onder andere bij met overbruggingsleningen en kredietgaranties ter waarde van honderden miljoenen euro's. Deze transactie is nu afgerond.
Voor de komende periode zijn twee nieuwe commissarissen benoemd bij IHC. Behalve Snel treedt per 1 juli ook Frank Verhoeven, voormalig bestuurder van baggeraar en maritiem concern Boskalis, toe tot de raad van commissarissen.
Het voortbestaan van IHC kwam in gevaar door steeds hogere schulden en grote verliezen op de bouw van enkele schepen. Bij het bedrijf werken zo'n 3000 mensen en het kabinet wilde met de reddingsactie de werkgelegenheid grotendeels behouden.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse postbedrijf Royal Mail heeft opnieuw een boete gekregen voor vertragingen in de bezorging, meldt communicatiewaakhond Ofcom. Het is het derde jaar op rij dat dit gebeurt. De geldstraf bedraagt dit jaar 21 miljoen pond, zo'n 24,1 miljoen euro.
38 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML onderzoekt wat de gevolgen op de lange termijn zijn van de exportcontroles die China heeft aangescherpt voor zeldzame aardmetalen. Ook de Veldhovense chipmachinemaker heeft die grondstoffen nodig. Op de korte termijn voorziet ASML geen problemen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Hongarije zal te lijden hebben bij een volledige stop door de Europese Unie van de import van gas en olie uit Rusland in 2027. Dat heeft de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó gezegd op een energieconferentie in Moskou. Hij stelde ook dat Hongarije zich niet onder druk laat zetten als het gaat om het binnenlandse energiebeleid.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Olie zal tegen 2050 nog steeds bijna een derde van de totale energiemix uitmaken, zegt secretaris-generaal Haitham Al Ghais van oliekartel OPEC. Hij benadrukte woensdag dat er meer investeringen nodig zijn in olie en gas.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag een flinke winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs na de bekendmaking van kwartaalcijfers. Het bedrijf uit Veldhoven verwacht daarbij dat de omzet in China volgend jaar flink terugloopt omdat Chinese klanten vorig jaar en dit jaar al veel aankopen bij ASML hebben gedaan. Verder wordt voor heel 2026 een omzet verwacht die niet lager is dan dit jaar.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende elektrische bussenfabrikant Ebusco heeft in het derde kwartaal van dit jaar 39 bussen geleverd, evenveel als in het voorgaande kwartaal. Voor het vierde kwartaal verwacht het bedrijf "minstens een gelijk aantal leveringen", staat in een persverklaring. Volgens Ebusco leveren de verkoopcijfers "opnieuw bewijs" dat de onderneming vooruitgang boekt "in het herstel naar een stabiel bedrijf."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van automerken als Opel, Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Jeep, Ram, Chrysler en Fiat, gaat de komende vier jaar 13 miljard dollar (11,2 miljard euro) investeren in de Verenigde Staten. Het concern wil daarmee zijn activiteiten in deze cruciale markt herstellen en de impact van Amerikaanse invoerheffingen beperken. Het gaat om de grootste investering in de meer dan honderdjarige geschiedenis van het bedrijf.
4 uur geleden