
Oud-staatssecretaris Snel commissaris bij scheepsbouwer IHC
KINDERDIJK (ANP) - Oud-staatssecretaris Menno Snel van Financiën wordt commissaris bij het onlangs door het kabinet geredde scheepsbouwbedrijf IHC. Hij zal namens de Nederlandse staat toezien op de gang van zaken bij het bedrijf. Snel trad in december af als staatssecretaris wegens de slepende toeslagenkwestie.
Het kabinet besloot onlangs samen met banken en een groep bedrijven in te grijpen bij IHC om te voorkomen dat de noodlijdende onderneming ten onder zou gaan. Een consortium van bedrijven en investeerders zegde toe het bedrijf over te nemen. De overheid en banken droegen onder andere bij met overbruggingsleningen en kredietgaranties ter waarde van honderden miljoenen euro's. Deze transactie is nu afgerond.
Voor de komende periode zijn twee nieuwe commissarissen benoemd bij IHC. Behalve Snel treedt per 1 juli ook Frank Verhoeven, voormalig bestuurder van baggeraar en maritiem concern Boskalis, toe tot de raad van commissarissen.
Het voortbestaan van IHC kwam in gevaar door steeds hogere schulden en grote verliezen op de bouw van enkele schepen. Bij het bedrijf werken zo'n 3000 mensen en het kabinet wilde met de reddingsactie de werkgelegenheid grotendeels behouden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump hintte maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social dat de Verenigde Staten met China een akkoord hebben bereikt over TikTok. Er is "een deal bereikt over een 'bepaald' bedrijf dat jongeren in ons land heel graag wilden redden. Ze zullen heel blij zijn!", schrijft Trump.
53 minuten geledenTILBURG (ANP) - Leden van vakbond VVMC hebben ingestemd met de nieuwe cao bij de NS. Daarmee is definitief een einde gekomen aan stakingen op het spoor. Eerder op de dag werd al bekend dat leden van FNV met een ruime meerderheid voor het cao-akkoord hadden gestemd.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil in cao-onderhandelingen komend jaar inzetten op een loonsverhoging van 6 procent. Die eis is volgens de vakbond stevig, maar nodig voor een verbetering van de koopkracht. "Na jaren van stilstand is het hoog tijd dat mensen er daadwerkelijk op vooruit gaan", stelt interim cao-coördinator Jacqie van Stigt van FNV.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft vele tientallen vluchten op woensdag geannuleerd, is te zien op de website van Schiphol. Vakbonden CNV en FNV hebben die dag een staking bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij aangekondigd. Medewerkers die bagage in- en uitladen, vliegtuigen verslepen of reizigers te woord staan, leggen woensdagochtend vier uur lang het werk neer.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse wapenfabrikant Rheinmetall stapt in marinescheepsbouw. Het snelgroeiende defensiebedrijf, een van de grootste van Europa, koopt een belangrijke militaire werf in Noord-Duitsland.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie Nvidia heeft de Chinese mededingingswetten overtreden. Dat meldt de Chinese markttoezichthouder in een korte verklaring na afronding van een eerste onderzoek naar het bedrijf. In de verklaring van één zin werd geen verdere toelichting gegeven.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Leden van FNV hebben in ruime meerderheid voor het cao-akkoord gestemd dat de vakbond heeft gesloten met de NS. Dat heeft FNV maandag bekendgemaakt. De moeizame onderhandelingen over de nieuwe cao leidden eerder dit jaar tot stakingen op het spoor, met grote gevolgen voor treinreizigers.
4 uur geleden