Oud-SS'er (99) niet vervolgd voor rol in kamp Sachsenhausen
FRANKFURT (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank stelt dat een voormalige SS'er niet fit genoeg is om terecht te staan voor medeplichtigheid aan moorden in concentratiekamp Sachsenhausen tijdens de Tweede Wereldoorlog. De Duitser is nu 99 jaar.
Justitie kwam vorig jaar met aanklachten tegen de man. Hij zou tussen juli 1943 en februari 1945 kampbewaker zijn geweest. Het OM achtte hem medeplichtig aan de moord op meer dan 3300 gevangenen in het kamp. Een deel van de slachtoffers werd doodgeschoten of vergast, anderen stierven door de slechte leefomstandigheden.
De rechtbank heeft in verband met de hoge leeftijd van de Duitser besloten de zaak te verwerpen. In een psychiatrisch rapport uit oktober stond dat de man beperkte capaciteit had om terecht te staan. In februari volgde een nieuw rapport, waarin stond dat zijn fysieke en psychologische toestand was verslechterd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geleden