Oud-sprinter Usain Bolt test positief op corona
KINGSTON (ANP/RTR) - De wereldrecordhouder op de sprint en achtvoudig Olympische goudenmedaillewinnaar Usain Bolt heeft positief getest op het nieuwe coronavirus, bevestigt het Jamaicaanse ministerie van Volksgezondheid. Bolt was al in thuisisolatie gegaan nadat hij een groot verjaardagsfeest had gegeven, zonder mondkapjes of -maskers.
De 34-jarige Jamaicaan, die de wereldrecords voor de 100 en 200 meter sprint in handen heeft, plaatste maandagmiddag een video op zijn sociale media waarin hij zei dat hij de resultaten van zijn coronatest afwachtte. "Voor de zekerheid ben ik in quarantaine gegaan en doe ik het rustig aan", zei hij in de video waarin hij op bed lijkt te liggen. "Blijf veilig mensen", schreef hij bij het bericht.
Bolt, die zijn atletiekcarrière beëindigde in 2017, zei dat hij geen symptomen van het longvirus heeft. Hij zei zaterdag te zijn getest op corona. Veel fans wensen Bolt een snel herstel toe, terwijl anderen hem ervan beschuldigen roekeloos te zijn geweest.
Het dagelijkse aantal vastgestelde besmettingsgevallen op Jamaica stijgt snel. Een paar weken geleden kwamen er dagelijks rond de tien gevallen bij. De laatste vier dagen zijn dat zestig gevallen. In totaal is het coronavirus op Jamaica bij 1612 personen vastgesteld. 16 van hen zijn overleden.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong wil op de Zomerspelen van 2028 in Los Angeles uitkomen als baanwielrenster. De olympisch kampioene van Milaan 2026 op de 1500 meter wil op de Spelen in LA meedoen aan de ploegenachtervolging, zo zegt ze tegen de NOS.
50 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.
8 uur geledenBAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.
16 uur geledenBAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
22 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
1 dag geleden