Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-spits Van Hooijdonk gaat technisch beleid NAC Breda bewaken

Oud-spits Van Hooijdonk gaat technisch beleid NAC Breda bewaken

BREDA (ANP) - Pierre van Hooijdonk maakt deel uit van de nieuwe raad van commissarissen van NAC Breda. De oud-international, tevens oud-speler van de Bredase eerstedivisionist, wordt toezichthouder technische zaken en in die functie "belast met de ontwikkeling van de voetbalvisie, de technische plannen en het realiseren van de dagelijkse uitvoering binnen NAC". Dat meldt de Bredase club op de website.

Zo gauw er bij NAC een nieuwe technisch directeur is aangesteld, wordt de portefeuille van Van Hooijdonk "het technisch beleid van de club". De raad van commissarissen staat onder leiding van voorzitter Henk van Koeveringe, voormalig eigenaar van recreatiebedrijf Roompot. Ook financieel deskundige Edwin Heeren, voormalig accountant van NAC, is toezichthouder. Een nog te benoemen vierde lid, dat zich zal bezighouden met het verder uitbouwen van de maatschappelijke functie van NAC, completeert de raad.

De nieuwe rvc is benoemd door de Stichting Administratie Kantoor NAC (STAK), die de aandelen van de club beheert. Die kreeg het overhandigd van het investeerderscollectief NAC=Breda, een verzameling fans die er mede voor zorgden dat de City Football Group de club niet in handen kreeg. De STAK geeft goedkeuring aan het strategisch plan en de begroting van de club. Dat plan wordt op korte termijn vastgesteld en wordt door de club, die momenteel elfde staat in de eerste divisie "het fundament voor de toekomst van NAC" genoemd. Tevens wordt gestart met de werving van een algemeen en een technisch directeur.

Toon Gerbrands blijft als adviseur aan de club verbonden. Hij wordt gezien als de man die NAC verder kan professionaliseren en heeft, zolang er geen directie is, een ondersteunende rol. "NAC is een van de laatste plekken in de regionale samenleving waar alle lagen van de bevolking samenkomen," aldus STAK-voorzitter Cees Meeuwis. "Juist daarom is het zo mooi dat dit instituut door de NAC=Breda investeerders voor ons allen is behouden."

Meer uit Voetbal

Benfica ontslaat trainer Lage, Mourinho genoemd als opvolger

LISSABON (ANP) - Benfica heeft dinsdag na de thuisnederlaag (2-3) in de Champions League tegen Qarabag FK uit Azerbeidzjan hoofdtrainer Bruno Lage ontslagen. Lage had sinds september vorig jaar de leiding over het team van de Portugese topclub. Hij won de nationale beker en de Portugese supercup. Benfica eindigde als tweede, maar wist zich ten koste van Fenerbahçe wel te plaatsen voor de Champions League.

57 minuten geleden
Messi neemt sportieve wraak op Sounders met doelpunt en assist

MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft opnieuw een hoofdrol gespeeld. De 38-jarige Argentijn stond met een doelpunt en een assist aan de basis van een 3-1-overwinning van Inter Miami op Seattle Sounders. Het duel in de Major League Soccer (MLS) was beladen nadat de finale van de Leagues Cup tussen beide clubs onlangs nog op vechtpartijen was uitgelopen.

1 uur geleden
Vitesse pakt bij RKC Waalwijk eerste punt in de competitie

WAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.

12 uur geleden
PSV-coach Bosz spreekt van terechte zege Union

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.

12 uur geleden
PSV'er Veerman: leek wel of we bang waren om de bal te vragen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman was na de thuisnederlaag van PSV tegen Union in de Champions League (1-3) kritisch op zijn ploeg. "Het leek wel of we bang waren om de bal te vragen. Dan krijg je dat mensen met de bal gaan lopen en dan duurt het allemaal veel te lang. Het was gewoon niet goed vandaag", zei de middenvelder tegen Ziggo Sport.

13 uur geleden
PSV in Champions League onderuit tegen Union (1-3)

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League op pijnlijke wijze verloren. De Belgische kampioen Union was in Eindhoven met 3-1 te sterk voor het elftal van trainer Peter Bosz.

13 uur geleden
Liverpool-coach Slot met Isak in selectie tegen Atlético

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot heeft woensdag in de eerste wedstrijd in de Champions League tegen Atlético Madrid de beschikking over aanvaller Alexander Isak. De 25-jarige Zweedse spits, die voor 145 miljoen euro overkwam van Newcastle United, zit voor het eerst in de selectie van de Engelse kampioen.

15 uur geleden