
Oud-spelers Ajax verliezen in benefiet met 4-2 van Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Ajax heeft met een team van oud-spelers op een volgepakt Anfield een benefietwedstrijd tegen Liverpool verloren. De Amsterdamse club ging met 4-2 onderuit. Treffers van Derk Boerrigter en Kiki Musampa in de eerste helft bleken niet genoeg voor de overwinning.
De wedstrijd stond in het teken van de Liverpool Foundation en de opbrengst gaat naar de LFC Foundation. Sjaak Swart en Danny Blind coachten Ajax, waar Jari Litmanen de eerste helft de aanvoerder was. De tweede helft deed de Fin mee bij Liverpool, waar hij ook voetbalde.
Bij Liverpool zat Sven-Göran Eriksson als trainer op de bank. De 76-jarige Zweed maakte in januari bekend dat hij aan kanker lijdt en waarschijnlijk nog maar een jaar te leven heeft. Eriksson vertelde onlangs dat hij graag ooit trainer van Liverpool was geweest. De huidige koploper van de Premier League liet die wens in vervulling gaan.
Het was niet de eerste benefietwedstrijd van 'the legends' van Liverpool. Vorig jaar speelden zij op een uitverkocht Anfield tegen Celtic en een jaar eerder was FC Barcelona te gast.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft voor het eerst in de 119-jarige clubhistorie een grote voetbalprijs gewonnen. De Londenaren versloegen Manchester City in de finale van de FA Cup. Op Wembley werd het 1-0.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Voetbalster Jaimy Ravensbergen van FC Twente was "supertrots op het hele team" na het veroveren van de landstitel. De 24-jarige topscorer van de Eredivisie voor vrouwen draaide op de spannende laatste speeldag met een hattrick een ruime achterstand tegen AZ (0-2) om in een 3-2-zege voor FC Twente.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente zijn voor het tweede jaar op rij landskampioen geworden. De koploper draaide op de spannende laatste speeldag tegen AZ een 0-2-achterstand om in een 3-2-zege. Concurrent PSV, dat met dezelfde cijfers won van Feyenoord, greep vanwege een minder doelsaldo naast de titel.
14 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Dean Huijsen verlaat aan het einde van het seizoen Bournemouth voor Real Madrid. De Spaanse topclub betaalt de afkoopsom van bijna 60 miljoen euro die in het contract van de verdediger staat, bevestigt de Engelse club.
18 uur geledenBIRMINGHAM/LONDEN (ANP) - Chelsea en Aston Villa hebben in de Premier League goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-voetbal. Chelsea won met 1-0 van Manchester United en klom naar de vierde plaats, Aston Villa versloeg Tottenham Hotspur met 2-0, waarmee het op de vijfde plaats kwam. De eerste vijf in de competitie spelen volgend seizoen in de Champions League.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen kan zondag voor Ajax uitkomen in de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente. "Dat is een onverwachte verrassing", zegt trainer Francesco Farioli over de linksbuiten die aanvankelijk dit seizoen niet meer in actie leek te komen. "Ik verwacht dat Oliver het gaat halen en klaar zal zijn."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Het maakt trainer Maurice Steijn van Sparta Rotterdam niet uit of PSV of Ajax zondag kampioen wordt. "Mij gaat het er alleen om dat wij zo hoog mogelijk eindigen en de play-offs voor Europees voetbal halen", vertelde hij vrijdag aan ESPN.
1 dag geleden