Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-speler Van Halst voorgedragen als commissaris bij Ajax

Oud-speler Van Halst voorgedragen als commissaris bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Oud-speler Jan van Halst is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen bij Ajax. Het gaat om een benoeming voor de duur van 3,5 jaar, tot en met november 2026, meldt de club uit Amsterdam op zijn website. De voordracht heeft de steun van de ondernemingsraad van de club en ook van de vereniging Ajax als grootaandeelhouder.

De 53-jarige Van Halst kwam als profvoetballer onder meer uit voor Ajax, FC Twente, Vitesse en FC Utrecht. In Amsterdamse dienst won hij in het seizoen 1999/2000 de landstitel en de KNVB-beker.

Na zijn voetballoopbaan bekleedde Van Halst management- en directiefuncties bij FC Twente en was hij commercieel directeur bij een sportmarketingbureau. De voormalige middenvelder is ook voetbalanalist bij Ziggo Sport.

26 mei

De benoeming van Van Halst is voorzien op de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders op vrijdag 26 mei. Tijdens die vergadering treedt commissaris Peter Mensing af. In april 2016 trad Mensing toe tot de rvc van Ajax. Hij gaf afgelopen jaar te kennen plaats te zullen maken zodra de zogeheten "voetbalcommissaris" wordt benoemd. Van Halst is de opvolger van Danny Blind, die na het WK in Qatar liet weten dat hij niet wil terugkeren in de raad van commissarissen.

Ajax is nog op zoek naar een vervanger voor Marc Overmars, de directeur voetbalzaken die 14 maanden geleden vanwege grensoverschrijdend gedrag moest vertrekken. Volgens verschillende media is de club dicht bij een akkoord met Sven Mislintat. De Duitser was eerder hoofdscout bij Borussia Dortmund en Arsenal en werkte als sportief directeur bij VfB Stuttgart. Mislintat staat op dit moment niet bij een club onder contract.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

10 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

11 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

13 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

14 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

14 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

17 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

21 uur geleden