Oud-speler Van Halst voorgedragen als commissaris bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Oud-speler Jan van Halst is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen bij Ajax. Het gaat om een benoeming voor de duur van 3,5 jaar, tot en met november 2026, meldt de club uit Amsterdam op zijn website. De voordracht heeft de steun van de ondernemingsraad van de club en ook van de vereniging Ajax als grootaandeelhouder.
De 53-jarige Van Halst kwam als profvoetballer onder meer uit voor Ajax, FC Twente, Vitesse en FC Utrecht. In Amsterdamse dienst won hij in het seizoen 1999/2000 de landstitel en de KNVB-beker.
Na zijn voetballoopbaan bekleedde Van Halst management- en directiefuncties bij FC Twente en was hij commercieel directeur bij een sportmarketingbureau. De voormalige middenvelder is ook voetbalanalist bij Ziggo Sport.
26 mei
De benoeming van Van Halst is voorzien op de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders op vrijdag 26 mei. Tijdens die vergadering treedt commissaris Peter Mensing af. In april 2016 trad Mensing toe tot de rvc van Ajax. Hij gaf afgelopen jaar te kennen plaats te zullen maken zodra de zogeheten "voetbalcommissaris" wordt benoemd. Van Halst is de opvolger van Danny Blind, die na het WK in Qatar liet weten dat hij niet wil terugkeren in de raad van commissarissen.
Ajax is nog op zoek naar een vervanger voor Marc Overmars, de directeur voetbalzaken die 14 maanden geleden vanwege grensoverschrijdend gedrag moest vertrekken. Volgens verschillende media is de club dicht bij een akkoord met Sven Mislintat. De Duitser was eerder hoofdscout bij Borussia Dortmund en Arsenal en werkte als sportief directeur bij VfB Stuttgart. Mislintat staat op dit moment niet bij een club onder contract.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko debuteert in de basisformatie van Ajax. De van Arsenal overgekomen speler uit Oekraïne begint om 20.00 uur aan het thuisduel met Fortuna Sittard.
51 minuten geledenALMELO (ANP) - NAC Breda heeft een belangrijke zege in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie geboekt. De club won de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo (0-1). Clint Leemans benutte in de tachtigste minuut een strafschop.
1 uur geledenBREMEN (ANP) - Bayern München-spits Harry Kane heeft in het gewonnen uitduel met Werder Bremen (0-3) zijn 499e en 500e doelpunt gemaakt van zijn carrière. De 32-jarige Engelsman opende in de 22e minuut de score vanaf de strafschopstip, drie minuten later gevolgd door een raak afstandsschot. Leon Goretzka bepaalde in de tweede helft de eindstand op 0-3.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo maakt zaterdag zoals verwacht zijn rentree bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees begint als aanvoerder aan het uitduel met Al-Fateh.
3 uur geledenBURTON (ANP) - Crysencio Summerville heeft West Ham United naar de achtste finale van de FA Cup geschoten. De Rotterdammer maakte het enige doelpunt in het uitduel met Burton Albion (0-1), dat op het derde niveau uitkomt.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.
22 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.
1 dag geleden