Oud-speler Van Halst voorgedragen als commissaris bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Oud-speler Jan van Halst is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen bij Ajax. Het gaat om een benoeming voor de duur van 3,5 jaar, tot en met november 2026, meldt de club uit Amsterdam op zijn website. De voordracht heeft de steun van de ondernemingsraad van de club en ook van de vereniging Ajax als grootaandeelhouder.
De 53-jarige Van Halst kwam als profvoetballer onder meer uit voor Ajax, FC Twente, Vitesse en FC Utrecht. In Amsterdamse dienst won hij in het seizoen 1999/2000 de landstitel en de KNVB-beker.
Na zijn voetballoopbaan bekleedde Van Halst management- en directiefuncties bij FC Twente en was hij commercieel directeur bij een sportmarketingbureau. De voormalige middenvelder is ook voetbalanalist bij Ziggo Sport.
26 mei
De benoeming van Van Halst is voorzien op de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders op vrijdag 26 mei. Tijdens die vergadering treedt commissaris Peter Mensing af. In april 2016 trad Mensing toe tot de rvc van Ajax. Hij gaf afgelopen jaar te kennen plaats te zullen maken zodra de zogeheten "voetbalcommissaris" wordt benoemd. Van Halst is de opvolger van Danny Blind, die na het WK in Qatar liet weten dat hij niet wil terugkeren in de raad van commissarissen.
Ajax is nog op zoek naar een vervanger voor Marc Overmars, de directeur voetbalzaken die 14 maanden geleden vanwege grensoverschrijdend gedrag moest vertrekken. Volgens verschillende media is de club dicht bij een akkoord met Sven Mislintat. De Duitser was eerder hoofdscout bij Borussia Dortmund en Arsenal en werkte als sportief directeur bij VfB Stuttgart. Mislintat staat op dit moment niet bij een club onder contract.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
4 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
12 uur geleden