Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-speler Van Halst voorgedragen als commissaris bij Ajax

Oud-speler Van Halst voorgedragen als commissaris bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Oud-speler Jan van Halst is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen bij Ajax. Het gaat om een benoeming voor de duur van 3,5 jaar, tot en met november 2026, meldt de club uit Amsterdam op zijn website. De voordracht heeft de steun van de ondernemingsraad van de club en ook van de vereniging Ajax als grootaandeelhouder.

De 53-jarige Van Halst kwam als profvoetballer onder meer uit voor Ajax, FC Twente, Vitesse en FC Utrecht. In Amsterdamse dienst won hij in het seizoen 1999/2000 de landstitel en de KNVB-beker.

Na zijn voetballoopbaan bekleedde Van Halst management- en directiefuncties bij FC Twente en was hij commercieel directeur bij een sportmarketingbureau. De voormalige middenvelder is ook voetbalanalist bij Ziggo Sport.

26 mei

De benoeming van Van Halst is voorzien op de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders op vrijdag 26 mei. Tijdens die vergadering treedt commissaris Peter Mensing af. In april 2016 trad Mensing toe tot de rvc van Ajax. Hij gaf afgelopen jaar te kennen plaats te zullen maken zodra de zogeheten "voetbalcommissaris" wordt benoemd. Van Halst is de opvolger van Danny Blind, die na het WK in Qatar liet weten dat hij niet wil terugkeren in de raad van commissarissen.

Ajax is nog op zoek naar een vervanger voor Marc Overmars, de directeur voetbalzaken die 14 maanden geleden vanwege grensoverschrijdend gedrag moest vertrekken. Volgens verschillende media is de club dicht bij een akkoord met Sven Mislintat. De Duitser was eerder hoofdscout bij Borussia Dortmund en Arsenal en werkte als sportief directeur bij VfB Stuttgart. Mislintat staat op dit moment niet bij een club onder contract.

Meer uit Voetbal

Chinese voetbalbond schorst 73 personen levenslang om matchfixing

BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.

5 uur geleden
Hoge boetes voor Senegal om weglopen in finale Afrika Cup

RABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.

6 uur geleden
Forse schorsing PSV'er Saibari voor handdoekenrel op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.

7 uur geleden
Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

15 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

15 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

16 uur geleden
Bodø/Glimt en Club Brugge toch nog door in Champions League

MADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.

16 uur geleden