Oud-speler Van Halst voorgedragen als commissaris bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Oud-speler Jan van Halst is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen bij Ajax. Het gaat om een benoeming voor de duur van 3,5 jaar, tot en met november 2026, meldt de club uit Amsterdam op zijn website. De voordracht heeft de steun van de ondernemingsraad van de club en ook van de vereniging Ajax als grootaandeelhouder.
De 53-jarige Van Halst kwam als profvoetballer onder meer uit voor Ajax, FC Twente, Vitesse en FC Utrecht. In Amsterdamse dienst won hij in het seizoen 1999/2000 de landstitel en de KNVB-beker.
Na zijn voetballoopbaan bekleedde Van Halst management- en directiefuncties bij FC Twente en was hij commercieel directeur bij een sportmarketingbureau. De voormalige middenvelder is ook voetbalanalist bij Ziggo Sport.
26 mei
De benoeming van Van Halst is voorzien op de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders op vrijdag 26 mei. Tijdens die vergadering treedt commissaris Peter Mensing af. In april 2016 trad Mensing toe tot de rvc van Ajax. Hij gaf afgelopen jaar te kennen plaats te zullen maken zodra de zogeheten "voetbalcommissaris" wordt benoemd. Van Halst is de opvolger van Danny Blind, die na het WK in Qatar liet weten dat hij niet wil terugkeren in de raad van commissarissen.
Ajax is nog op zoek naar een vervanger voor Marc Overmars, de directeur voetbalzaken die 14 maanden geleden vanwege grensoverschrijdend gedrag moest vertrekken. Volgens verschillende media is de club dicht bij een akkoord met Sven Mislintat. De Duitser was eerder hoofdscout bij Borussia Dortmund en Arsenal en werkte als sportief directeur bij VfB Stuttgart. Mislintat staat op dit moment niet bij een club onder contract.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
14 uur geleden