Oud-speler Mulder tijdelijk directeur voetbalzaken Schalke 04
GELSENKIRCHEN (ANP) - Oud-spits Youri Mulder is op interim-basis de nieuwe directeur voetbalzaken van Schalke 04. De voormalig international van Oranje en televisieanalist (55) heeft vanaf de komende interlandperiode de dagelijkse leiding over de sportieve zaken bij de Duitse club tot er een permanente oplossing is gevonden. Mulder gaat nauw samenwerken met de nieuwe hoofdtrainer Kees van Wonderen en Ben Manga, die onder meer het selectiebeleid en scouting onder zich heeft.
Mulder, die zijn functie in de raad van toezicht bij Schalke 04 inruilt om tijdelijk directeur te worden, hoefde niet lang na te denken over zijn nieuwe rol. "De situatie waarin we ons nu bevinden is bekend en we gaan er tegenaan. We zijn ervan overtuigd dat we met Kees van Wonderen een ommekeer gaan maken. Dat uit ik in interne discussies en ook in gesprek met de achterban."
Schalke stelde voormalig sc Heerenveen-trainer Van Wonderen vorige maand aan om de club uit Gelsenkirchen aan betere resultaten te helpen. De gevallen topclub staat nu zestiende op het tweede niveau.
Ontslag Wilmots
Mulder speelde zelf van 1993 tot 2002 bij Schalke. Hij won met de club in 1997 de UEFA Cup. De zoon van oud-voetballer Jan Mulder werkte er vervolgens als assistent-trainer, voordat hij in 2021 in de raad van toezicht terechtkwam. Mulder is als analist vaak te zien bij Ziggo Sport.
Mulder is de tijdelijke opvolger van de in september ontslagen Belg Marc Wilmots. "Youri brengt veel voetbalexpertise en tientallen jaren ervaring in het professionele voetbal mee, dus hij kan meteen aan de slag en zal met zijn positieve energie ook voor een verbeterde sfeer in de kleedkamer zorgen", reageert algemeen directeur Matthias Tillmann.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De Noorse aanvaller heeft een basisplaats omdat zijn ploeg veel spelers mist. Aanvoerder Davy Klaassen, Takehiro Tomiyasu, Kian Fitz-Jim en Youri Regeer ontbreken in de selectie van de club uit Amsterdam.
52 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de derde landstitel op rij alleen in theorie nog mislopen na een zwaarbevochten thuiszege op FC Utrecht: 4-3. De ploeg van trainer Peter Bosz boog aan de hand van uitblinker Ismael Saibari een vroege 2-0-achterstand om in een voorsprong, maar moest in de slotfase de gelijkmaker incasseren van invaller Jesper Karlsson. Couhaib Driouech maakte in de blessuretijd de winnende treffer voor de Eindhovenaren.
1 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
2 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
4 uur geleden