Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-speler Mulder tijdelijk directeur voetbalzaken Schalke 04

Oud-speler Mulder tijdelijk directeur voetbalzaken Schalke 04

GELSENKIRCHEN (ANP) - Oud-spits Youri Mulder is op interim-basis de nieuwe directeur voetbalzaken van Schalke 04. De voormalig international van Oranje en televisieanalist (55) heeft vanaf de komende interlandperiode de dagelijkse leiding over de sportieve zaken bij de Duitse club tot er een permanente oplossing is gevonden. Mulder gaat nauw samenwerken met de nieuwe hoofdtrainer Kees van Wonderen en Ben Manga, die onder meer het selectiebeleid en scouting onder zich heeft.

Mulder, die zijn functie in de raad van toezicht bij Schalke 04 inruilt om tijdelijk directeur te worden, hoefde niet lang na te denken over zijn nieuwe rol. "De situatie waarin we ons nu bevinden is bekend en we gaan er tegenaan. We zijn ervan overtuigd dat we met Kees van Wonderen een ommekeer gaan maken. Dat uit ik in interne discussies en ook in gesprek met de achterban."

Schalke stelde voormalig sc Heerenveen-trainer Van Wonderen vorige maand aan om de club uit Gelsenkirchen aan betere resultaten te helpen. De gevallen topclub staat nu zestiende op het tweede niveau.

Ontslag Wilmots

Mulder speelde zelf van 1993 tot 2002 bij Schalke. Hij won met de club in 1997 de UEFA Cup. De zoon van oud-voetballer Jan Mulder werkte er vervolgens als assistent-trainer, voordat hij in 2021 in de raad van toezicht terechtkwam. Mulder is als analist vaak te zien bij Ziggo Sport.

Mulder is de tijdelijke opvolger van de in september ontslagen Belg Marc Wilmots. "Youri brengt veel voetbalexpertise en tientallen jaren ervaring in het professionele voetbal mee, dus hij kan meteen aan de slag en zal met zijn positieve energie ook voor een verbeterde sfeer in de kleedkamer zorgen", reageert algemeen directeur Matthias Tillmann.

Meer uit Voetbal

Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

37 minuten geleden
Real bestraft spelers Valverde en Tchouaméni met hoge boete

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.

1 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie verbaasd over nieuws rond Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.

2 uur geleden
Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

3 uur geleden
PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

4 uur geleden
PSV'er Schouten kan na operatie aan herstel beginnen

EINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.

4 uur geleden
Fortuna-aanvaller Gladon twee duels geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.

5 uur geleden