Oud-speler en coach Van Helfteren erelid basketbalbond NBB
NIEUWEGEIN (ANP) - Toon van Helfteren is benoemd tot erelid van de Nederlandse Basketball Bond (NBB). Dat maakte voorzitter Joop Brakenhoff zaterdag bekend tijdens de algemene ledenvergadering van de NBB. De 69-jarige Van Helfteren is recordinternational en voormalig bondscoach. Momenteel is hij coach van Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Rotterdam.
Van Helfteren is het zevende erelid. De geboren Delftenaar was als speler negentien seizoenen actief in de eredivisie. Hij kwam daarnaast liefst 207 keer uit voor Oranje. Na zijn actieve loopbaan werd hij vier keer gekozen tot coach van het jaar en fungeerde hij in twee periodes tussen 1994 en 2019 (129 interlands) als bondscoach. In 2015 slaagde hij erin met Oranje voor het eerst in 26 jaar deelname aan het EK af te dwingen.
Van Helfteren was reeds in 1988 benoemd tot lid van verdienste van de NBB en in 2019 kreeg hij een koninklijke onderscheiding.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Duitser Jan-Lennard Struff: 7-5 7-6 (4) 6-3.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Noordse combinatie verdwijnt na meer dan honderd jaar als onderdeel van de Olympische Winterspelen. Het Internationaal Olympisch Comité heeft besloten de aloude combinatie van skispringen en langlaufen te schrappen uit het programma. Dat zal op de eerstkomende Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen al het geval zijn.
1 uur geledenCARCASSONNE (ANP) - Het peloton is vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France. De renners moeten over 181,9 kilometer van Carcassonne naar Foix in het zuiden van Frankrijk.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De vierde ronde op Wimbledon gaat dinsdag verder, nadat de partij tussen Alexander Zverev en Jiří Lehečka maandagavond om 22.55 uur (lokale tijd) werd stilgelegd vanwege de avondklok die om 23.00 uur ingaat. De Duitser Zverev stond op dat moment voor op de Tsjech: 6-4 7-5 3-3.
16 uur geledenARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.
18 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."
1 dag geleden