Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-speler en coach Van Helfteren erelid basketbalbond NBB

Oud-speler en coach Van Helfteren erelid basketbalbond NBB

NIEUWEGEIN (ANP) - Toon van Helfteren is benoemd tot erelid van de Nederlandse Basketball Bond (NBB). Dat maakte voorzitter Joop Brakenhoff zaterdag bekend tijdens de algemene ledenvergadering van de NBB. De 69-jarige Van Helfteren is recordinternational en voormalig bondscoach. Momenteel is hij coach van Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Rotterdam.

Van Helfteren is het zevende erelid. De geboren Delftenaar was als speler negentien seizoenen actief in de eredivisie. Hij kwam daarnaast liefst 207 keer uit voor Oranje. Na zijn actieve loopbaan werd hij vier keer gekozen tot coach van het jaar en fungeerde hij in twee periodes tussen 1994 en 2019 (129 interlands) als bondscoach. In 2015 slaagde hij erin met Oranje voor het eerst in 26 jaar deelname aan het EK af te dwingen.

Van Helfteren was reeds in 1988 benoemd tot lid van verdienste van de NBB en in 2019 kreeg hij een koninklijke onderscheiding.

Meer uit Sport

Wielrenster Bredewold mist WK en vreest einde seizoen na val

BOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.

24 minuten geleden
Verstappen klokt vijfde tijd bij derde training in Madrid

MADRID (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tijdens een langdurig onderbroken derde vrije training in Madrid de vijfde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed zijn snelste ronde op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad in 1.33,172.

1 uur geleden
Shelton klopt landgenoot Tiafoe en treft Zverev in finale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.

9 uur geleden
Zverev plaatst zich op US Open voor derde grandslamfinale op rij

NEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.

13 uur geleden
Dunbar wint bergrit Vuelta, rode trui Mas niet bedreigd

PEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.

21 uur geleden
Verstappen zet vijfde tijd neer bij eerste training op de Madring

MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.

1 dag geleden
Crash Formule 2-coureur voedt discussie veiligheid Madring

MADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.

1 dag geleden