Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-speelster en politica Van der Laan wil voorzitter KNVB worden

Oud-speelster en politica Van der Laan wil voorzitter KNVB worden

HILVERSUM (ANP) - Jeanet van der Laan, oud-international en voormalig lid van de Tweede Kamer, wil voorzitter van de KNVB worden. Dat zegt de 44-jarige Van der Laan bij Langs de Lijn En Omstreken op NPO Radio 1.

Zondag stelde Hans Nijland zich eveneens kandidaat. Van der Laan en de voormalige directeur van FC Groningen zijn daarmee tegenkandidaten voor politiecommissaris Frank Paauw, die door het bondsbestuur van de KNVB is voorgedragen om Just Spee op te volgen.

Van der Laan gaf in het radioprogramma aan dat ze al eerder haar interesse had kenbaar gemaakt. "Ik heb mijn vinger opgestoken in het traject om voorzitter te worden van de KNVB, dat was al in december", zei Van der Laan. "Het lijkt mij een van de mooiste banen van het land."

De 29-voudig international hoopt nu via een alternatieve route alsnog in aanmerking te komen. "Je kan ook buiten de voordracht van de KNVB een kandidatuur stellen", legde Van der Laan uit. "Een van de mogelijkheden is om tien handtekeningen te verzamelen van vertegenwoordigers van clubs. Dat wil ik gaan doen, dat ben ik van plan."

"Zeker ook door de aankondiging van Nijland is het speelveld veranderd en ik denk dat het goed is als ik me daarnaast positioneer", aldus Van der Laan.

De voetbalbond zoekt per 1 juni een opvolger van Spee, die om gezondheidsredenen zijn functie neerlegt. De clubs komen deze week bijeen en praten met de KNVB en met de door de KNVB voorgedragen Paauw. Tegen de mogelijke komst van Paauw bestaat weerstand, vooral bij supporters. Op de tribunes bij meerdere clubs waren in de afgelopen weken spandoeken te zien en spreekkoren te horen.

Meer uit Voetbal

City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

14 minuten geleden
Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

4 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

4 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

6 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

8 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

9 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

10 uur geleden