Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-speelster en politica Van der Laan wil voorzitter KNVB worden

Oud-speelster en politica Van der Laan wil voorzitter KNVB worden

HILVERSUM (ANP) - Jeanet van der Laan, oud-international en voormalig lid van de Tweede Kamer, wil voorzitter van de KNVB worden. Dat zegt de 44-jarige Van der Laan bij Langs de Lijn En Omstreken op NPO Radio 1.

Zondag stelde Hans Nijland zich eveneens kandidaat. Van der Laan en de voormalige directeur van FC Groningen zijn daarmee tegenkandidaten voor politiecommissaris Frank Paauw, die door het bondsbestuur van de KNVB is voorgedragen om Just Spee op te volgen.

Van der Laan gaf in het radioprogramma aan dat ze al eerder haar interesse had kenbaar gemaakt. "Ik heb mijn vinger opgestoken in het traject om voorzitter te worden van de KNVB, dat was al in december", zei Van der Laan. "Het lijkt mij een van de mooiste banen van het land."

De 29-voudig international hoopt nu via een alternatieve route alsnog in aanmerking te komen. "Je kan ook buiten de voordracht van de KNVB een kandidatuur stellen", legde Van der Laan uit. "Een van de mogelijkheden is om tien handtekeningen te verzamelen van vertegenwoordigers van clubs. Dat wil ik gaan doen, dat ben ik van plan."

"Zeker ook door de aankondiging van Nijland is het speelveld veranderd en ik denk dat het goed is als ik me daarnaast positioneer", aldus Van der Laan.

De voetbalbond zoekt per 1 juni een opvolger van Spee, die om gezondheidsredenen zijn functie neerlegt. De clubs komen deze week bijeen en praten met de KNVB en met de door de KNVB voorgedragen Paauw. Tegen de mogelijke komst van Paauw bestaat weerstand, vooral bij supporters. Op de tribunes bij meerdere clubs waren in de afgelopen weken spandoeken te zien en spreekkoren te horen.

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

10 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

12 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

13 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

14 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

15 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

17 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

17 uur geleden