Oud-speelster en politica Van der Laan wil voorzitter KNVB worden
HILVERSUM (ANP) - Jeanet van der Laan, oud-international en voormalig lid van de Tweede Kamer, wil voorzitter van de KNVB worden. Dat zegt de 44-jarige Van der Laan bij Langs de Lijn En Omstreken op NPO Radio 1.
Zondag stelde Hans Nijland zich eveneens kandidaat. Van der Laan en de voormalige directeur van FC Groningen zijn daarmee tegenkandidaten voor politiecommissaris Frank Paauw, die door het bondsbestuur van de KNVB is voorgedragen om Just Spee op te volgen.
Van der Laan gaf in het radioprogramma aan dat ze al eerder haar interesse had kenbaar gemaakt. "Ik heb mijn vinger opgestoken in het traject om voorzitter te worden van de KNVB, dat was al in december", zei Van der Laan. "Het lijkt mij een van de mooiste banen van het land."
De 29-voudig international hoopt nu via een alternatieve route alsnog in aanmerking te komen. "Je kan ook buiten de voordracht van de KNVB een kandidatuur stellen", legde Van der Laan uit. "Een van de mogelijkheden is om tien handtekeningen te verzamelen van vertegenwoordigers van clubs. Dat wil ik gaan doen, dat ben ik van plan."
"Zeker ook door de aankondiging van Nijland is het speelveld veranderd en ik denk dat het goed is als ik me daarnaast positioneer", aldus Van der Laan.
De voetbalbond zoekt per 1 juni een opvolger van Spee, die om gezondheidsredenen zijn functie neerlegt. De clubs komen deze week bijeen en praten met de KNVB en met de door de KNVB voorgedragen Paauw. Tegen de mogelijke komst van Paauw bestaat weerstand, vooral bij supporters. Op de tribunes bij meerdere clubs waren in de afgelopen weken spandoeken te zien en spreekkoren te horen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
14 uur geleden