Oud-speelster en politica Van der Laan wil voorzitter KNVB worden
HILVERSUM (ANP) - Jeanet van der Laan, oud-international en voormalig lid van de Tweede Kamer, wil voorzitter van de KNVB worden. Dat zegt de 44-jarige Van der Laan bij Langs de Lijn En Omstreken op NPO Radio 1.
Zondag stelde Hans Nijland zich eveneens kandidaat. Van der Laan en de voormalige directeur van FC Groningen zijn daarmee tegenkandidaten voor politiecommissaris Frank Paauw, die door het bondsbestuur van de KNVB is voorgedragen om Just Spee op te volgen.
Van der Laan gaf in het radioprogramma aan dat ze al eerder haar interesse had kenbaar gemaakt. "Ik heb mijn vinger opgestoken in het traject om voorzitter te worden van de KNVB, dat was al in december", zei Van der Laan. "Het lijkt mij een van de mooiste banen van het land."
De 29-voudig international hoopt nu via een alternatieve route alsnog in aanmerking te komen. "Je kan ook buiten de voordracht van de KNVB een kandidatuur stellen", legde Van der Laan uit. "Een van de mogelijkheden is om tien handtekeningen te verzamelen van vertegenwoordigers van clubs. Dat wil ik gaan doen, dat ben ik van plan."
"Zeker ook door de aankondiging van Nijland is het speelveld veranderd en ik denk dat het goed is als ik me daarnaast positioneer", aldus Van der Laan.
De voetbalbond zoekt per 1 juni een opvolger van Spee, die om gezondheidsredenen zijn functie neerlegt. De clubs komen deze week bijeen en praten met de KNVB en met de door de KNVB voorgedragen Paauw. Tegen de mogelijke komst van Paauw bestaat weerstand, vooral bij supporters. Op de tribunes bij meerdere clubs waren in de afgelopen weken spandoeken te zien en spreekkoren te horen.
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
13 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
12 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
20 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
1 dag geleden