Oud-scheidsrechter Keizer (84) overleden
VOLENDAM (ANP) - Voormalig topscheidsrechter Jan Keizer is maandag op 84-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub FC Volendam op de website.
Volendammer Keizer floot tussen 1967 en 1989 vele nationale en internationale voetbalwedstrijden. Hij was actief op het EK van 1984, het WK van 1986 en de Olympische Spelen van 1984. In de periode 1972-1989 leidde hij 31 internationale A-wedstrijden, waaronder een finale van de strijd om de UEFA Cup. In 2001 werd hij door de wereldvoetbalbond FIFA onderscheiden. Hij ontving de Referees' Special Award. Keizer kreeg de onderscheiding voor zijn uitzonderlijke staat van dienst als scheidsrechter en zijn betrokkenheid bij de arbitrage.
Voordat hij zijn loopbaan als scheidsrechter begon, voetbalde hij in de jeugd van FC Volendam. Keizer was doelman.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa staat alsnog voor een vertrek bij Feyenoord. De club uit Rotterdam zou een nieuw bod van Al-Ittihad op de rechtsbuiten hebben geaccepteerd, zo vertelde de zaakwaarnemer van de rechtsbuiten aan buitenlandse media.
12 minuten geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona is in vorm vlak voor het thuisduel van woensdag met Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje maakte indruk in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-5).
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft Fortuna Sittard aan een uitzege op ADO Den Haag geholpen. Hij had met twee doelpunten en een assist een groot aandeel in de overwinning (2-3).
15 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld ergerde zich zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-3) in de Eredivisie een helft lang aan het spel van zijn eigen ploeg. "We waren te passief, niet goed in de duels en lieten onze doelman steeds de lange bal spelen. Dat hebben we niet goed gedaan", vertelde de 57-jarige oud-spits.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester United heeft opnieuw punten verspeeld in de Premier League. De ploeg kwam in de uitwedstrijd tegen Everton niet verder dan een gelijkspel (2-2).
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft Telstar, dat langdurig met tien man speelde, 1 punt bezorgd in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur. De doelman benutte na een achterstand van 0-2 twee strafschoppen (2-2).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zeker een maand niet beschikken over verdediger Aaron Bouwman. Dat heeft de Amsterdamse club zondag gemeld op de eigen site. Bouwman raakte zaterdagavond geblesseerd in de thuiswedstrijd tegen PSV. Hij heeft onder anderen zijn borstbeen en long gekneusd en bracht de nacht van zaterdag op zondag door in het ziekenhuis. Naar verwachting mag hij zondagavond naar huis.
1 uur geleden