Oud-schaker Kasparov vraagt EU Russen geen visa te geven
VILNIUS (ANP/DPA) - Garri Kasparov, voormalige wereldkampioen schaken, heeft de Europese Unie opgeroepen geen visa meer te verstrekken aan Russische toeristen, tenzij daar een goede reden voor is. "Dat zou de Russische middenklasse in Moskou en Sint-Petersburg eindelijk duidelijk maken dat voor oorlog voeren moet worden betaald. Het is belangrijk dat zij begrijpen dat oorlog niet iets is wat je op tv ziet maar iets waarvoor je een prijs betaalt", zei Kasparov tegen het Baltische persbureau BNS.
Kasparov, die als uitgesproken tegenstander van Poetin is uitgeweken naar het buitenland, stelde de EU voor een uitzondering te maken voor zijn landgenoten die zich verzetten tegen de Russische invasie in Oekraïne en het Kremlin niet steunen. De EU besloot woensdag het aanvragen van een visum moeilijker te maken voor Russische staatsburgers, maar niet onmogelijk. Onder meer Nederland wilde bezoekers uit Rusland helemaal weren. Dat voorstel ging met name Frankrijk en Duitsland te ver.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
8 uur geleden