Oud-schaker Kasparov vraagt EU Russen geen visa te geven
VILNIUS (ANP/DPA) - Garri Kasparov, voormalige wereldkampioen schaken, heeft de Europese Unie opgeroepen geen visa meer te verstrekken aan Russische toeristen, tenzij daar een goede reden voor is. "Dat zou de Russische middenklasse in Moskou en Sint-Petersburg eindelijk duidelijk maken dat voor oorlog voeren moet worden betaald. Het is belangrijk dat zij begrijpen dat oorlog niet iets is wat je op tv ziet maar iets waarvoor je een prijs betaalt", zei Kasparov tegen het Baltische persbureau BNS.
Kasparov, die als uitgesproken tegenstander van Poetin is uitgeweken naar het buitenland, stelde de EU voor een uitzondering te maken voor zijn landgenoten die zich verzetten tegen de Russische invasie in Oekraïne en het Kremlin niet steunen. De EU besloot woensdag het aanvragen van een visum moeilijker te maken voor Russische staatsburgers, maar niet onmogelijk. Onder meer Nederland wilde bezoekers uit Rusland helemaal weren. Dat voorstel ging met name Frankrijk en Duitsland te ver.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
8 uur geleden