Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-schaatskampioen Michel Mulder coach bij Team Novus

Oud-schaatskampioen Michel Mulder coach bij Team Novus

BEETSTERZWAAG (ANP) - Voormalig olympisch- en wereldkampioen schaatsen Michel Mulder wordt coach bij het internationale schaatscollectief Team Novus. De topsprinter van weleer, die goud won op de 500 meter op de Winterspelen van Sotsji in 2014, gaat de Australiër Daniel Greig bijstaan.

"Ik heb in 2022 heel bewust even afstand genomen van de sport, na ruim zestien jaar actief te zijn geweest als schaatser en trainer", zegt de 37-jarige Mulder. "Ik wilde mijn blik verruimen en heb het afgelopen jaar andere leuke dingen gedaan. Maar het begon toch weer te kriebelen. Ik heb contact opgenomen met Daniel, die ik goed ken uit het verleden. Hij is met Team Novus een prachtig nieuw initiatief begonnen. Dat is goed voor de internationale ontwikkeling van de schaatssport."

Greig is zeer verheugd met de komst van Mulder, die in zijn carrière ook twee wereldkampioen sprint werd. "Michel is een geweldige aanvulling op onze trainingsstaf, die nu compleet en van een zeer hoog niveau is." Ook voormalig marathonloper Michel Butter maakt deel uit van de technische staf.

Hectisch seizoen

Team Novus herbergt schaatsers uit onder meer Groot-Brittannië, Oostenrijk, België en Nederland. De Oostenrijkse Vanessa Herzog veroverde afgelopen seizoen zilver op de 500 meter bij de WK afstanden, de Brit Cornelius Kersten behaalde WK-brons op de 1000 meter.

"Het is best een hectisch eerste seizoen geweest", aldus teammanager Lieuwe Krol. "We begonnen eigenlijk pas met het inrichten van de organisatie toen het seizoen al liep. We hebben met weinig mensen en middelen zo goed en zo kwaad als het ging het seizoen gedraaid. Dat heeft desondanks tot goede resultaten geleid. Alle deelnemende schaatsers uit de kerngroep eindigden tijdens de WK afstanden in de top 8."

Meer uit Sport

Abrahamsen maand na sleutelbeenbreuk gelukkige ritwinnaar in Tour

TOULOUSE (ANP) - Jonas Abrahamsen brak half juni een sleutelbeen bij een val in de Ronde van België. "Ik heb gehuild, ik dacht dat ik de Tour de France ging missen", vertelde de Noor van Uno-X Mobility, kort nadat hij in Toulouse de elfde etappe van de Tour de France had gewonnen. "Ik voelde me zo sterk vandaag, het is ongelooflijk."

5 uur geleden
Griekspoor werkt 5 matchpoints weg en wint in Bastad

BASTAD (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (29) heeft met veel moeite de kwartfinales van de Nordea Open bereikt. De nummer 1 van Nederland versloeg in het Zweedse Bastad de Italiaanse qualifier Andrea Pellegrino met 4-6 7-6 (6) 6-3. Hij werkte in de tweede set vijf matchpoints van de Italiaan weg.

6 uur geleden
Van der Poel grijpt net naast tweede ritzege in Tour

TOULOUSE (ANP) - Mathieu van der Poel is er niet in geslaagd de elfde etappe van de Tour de France te winnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck kon in Toulouse na een lastige finale net niet een leidend tweetal achterhalen. De ritzege ging naar de Noor Jonas Abrahamsen. De Noor van Uno-X Mobility versloeg de Zwitser Mauro Schmid in de sprint. Van der Poel finishte enkele seconden later als derde.

6 uur geleden
Volleyballers verliezen in Nations League nipt van Oekraïne

LJUBLJANA (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben in de Nations League voor de zevende achtereenvolgende keer verloren. In Ljubljana was Oekraïne nipt te sterk voor het team van bondscoach Joel Banks: 3-2 (25-21 20-25 20-25 26-24 15-13).

8 uur geleden
Van de Zandschulp na winst op Ymer in tweede ronde Bastad

BASTAD (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het ATP-toernooi van Bastad bereikt. De 29-jarige tennisser won de partij over twee dagen in twee sets van de drie jaar jongere Zweed Mikael Ymer: 6-4 6-1. Van de Zandschulp speelt in Zweden tegen de winnaar van de partij tussen de Chileen Cristian Garin en de Argentijn Camilo Ugo Carabelli.

8 uur geleden
Tourpeloton vertrokken voor elfde etappe

TOULOUSE (ANP) - De renners in de Tour de France zijn om 13.50 uur begonnen aan de elfde etappe, een rit met start en finish in Toulouse. Een dag na de eerste rustdag wacht het peloton een rit over 156 kilometer met een lastige finale. In de laatste 45 kilometer liggen vier hellinkjes. De laatste, met de top op een kleine 9 kilometer voor de finish, is de lastigste.

9 uur geleden
Griekspoor, Van de Zandschulp en Lamens in hoofdtoernooi US Open

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en Suzan Lamens worden rechtstreeks toegelaten tot de US Open. Dat heeft de organisatie van het grandslamtoernooi in New York bekendgemaakt. De Nederlanders Jesper de Jong en Arantxa Rus zijn vooralsnog aangewezen op de kwalificaties. Het toernooi wordt van 24 augustus tot en met 7 september gespeeld.

10 uur geleden