Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-schaatser Ritsma nieuwe bondscoach teamonderdelen

Oud-schaatser Ritsma nieuwe bondscoach teamonderdelen

UTRECHT (ANP) - Rintje Ritsma is door de KNSB aangesteld als nieuwe bondscoach van de Nederlandse schaatsteams. De oud-schaatser wordt verantwoordelijk voor de teamonderdelen (ploegachtervolging en massastart).

Ritsma is de opvolger van Jan Coopmans, die na de Olympische Spelen van Beijing moest vertrekken. Nederland stelde op de teamonderdelen teleur in China. Ritsma gaat nauw samenwerken met Remy de Wit, technisch directeur van de schaatsbond.

De Wit is blij een grote naam als Ritsma binnen te hebben kunnen halen. "Hij heeft overwicht, kan verbinden en als het nodig is ook met de vuist op tafel slaan", zei hij. "In de gesprekken met de schaatsers en coaches kwam ook duidelijk naar voren dat er behoefte was aan 'commitment'. Afspraak is vanaf nu afspraak. Als er een gezamenlijke training op het programma staat, dan zorg je ook dat je er bent. Verzaak je daar in, dan raak je bij ons uit beeld. En dat geldt ook voor een plek in het team bij de Olympische Spelen."

Kopstuk

Ritsma heeft als coach nog weinig ervaring. De voorbije jaren analyseerde hij de schaatswedstrijden voor de NOS. Met die werkzaamheden stopt hij. "Wat voor coach ik ben? Ik ben helder en eerlijk. Als ik keek naar hoe het bij de Spelen ging met de Nederlandse teams, zou ik sceptisch zijn. Maar Remy heeft die twijfel in het eerste gesprek al weg kunnen nemen."

De KNSB sprak met meerdere trainers. Het duurde vrij lang tot er een akkoord was. Het nieuwe seizoen begint al bijna. "We hebben er echt voor gekozen om de tijd te nemen. We hadden iemand nodig die echt een kopstuk is en waar schaatsers en coaches naar willen luisteren. Dan vallen ook al veel trainers af. Als beste resultaat kwamen we uiteindelijk bij Rintje uit", aldus De Wit.

De aanloop naar de Spelen van Beijing verliep rommelig. Veel schaatsers gaven de voorkeur aan hun individuele programma in plaats van de ploegachtervolging. De mannen belandden naast het podium, de Nederlandse vrouwen kwamen niet verder dan brons. Bij de Spelen van 2014 in Sotsji won Oranje, onder leiding van Arie Koops, wel twee keer goud. Dat is, voor de Spelen van 2026, nu weer het doel. "Maar we gaan het op onze eigen manier doen", aldus Ritsma.

Meer uit Sport

Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

49 minuten geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

5 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

6 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

7 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

8 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

11 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

23 uur geleden