Oud-schaatser Ritsma nieuwe bondscoach teamonderdelen
UTRECHT (ANP) - Rintje Ritsma is door de KNSB aangesteld als nieuwe bondscoach van de Nederlandse schaatsteams. De oud-schaatser wordt verantwoordelijk voor de teamonderdelen (ploegachtervolging en massastart).
Ritsma is de opvolger van Jan Coopmans, die na de Olympische Spelen van Beijing moest vertrekken. Nederland stelde op de teamonderdelen teleur in China. Ritsma gaat nauw samenwerken met Remy de Wit, technisch directeur van de schaatsbond.
De Wit is blij een grote naam als Ritsma binnen te hebben kunnen halen. "Hij heeft overwicht, kan verbinden en als het nodig is ook met de vuist op tafel slaan", zei hij. "In de gesprekken met de schaatsers en coaches kwam ook duidelijk naar voren dat er behoefte was aan 'commitment'. Afspraak is vanaf nu afspraak. Als er een gezamenlijke training op het programma staat, dan zorg je ook dat je er bent. Verzaak je daar in, dan raak je bij ons uit beeld. En dat geldt ook voor een plek in het team bij de Olympische Spelen."
Kopstuk
Ritsma heeft als coach nog weinig ervaring. De voorbije jaren analyseerde hij de schaatswedstrijden voor de NOS. Met die werkzaamheden stopt hij. "Wat voor coach ik ben? Ik ben helder en eerlijk. Als ik keek naar hoe het bij de Spelen ging met de Nederlandse teams, zou ik sceptisch zijn. Maar Remy heeft die twijfel in het eerste gesprek al weg kunnen nemen."
De KNSB sprak met meerdere trainers. Het duurde vrij lang tot er een akkoord was. Het nieuwe seizoen begint al bijna. "We hebben er echt voor gekozen om de tijd te nemen. We hadden iemand nodig die echt een kopstuk is en waar schaatsers en coaches naar willen luisteren. Dan vallen ook al veel trainers af. Als beste resultaat kwamen we uiteindelijk bij Rintje uit", aldus De Wit.
De aanloop naar de Spelen van Beijing verliep rommelig. Veel schaatsers gaven de voorkeur aan hun individuele programma in plaats van de ploegachtervolging. De mannen belandden naast het podium, de Nederlandse vrouwen kwamen niet verder dan brons. Bij de Spelen van 2014 in Sotsji won Oranje, onder leiding van Arie Koops, wel twee keer goud. Dat is, voor de Spelen van 2026, nu weer het doel. "Maar we gaan het op onze eigen manier doen", aldus Ritsma.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
19 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
45 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
2 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
15 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
17 uur geleden