Oud-schaatser Groeneveld blijft de laatste kampioen op natuurijs
HEERHUGOWAARD (ANP) - Oud-schaatser Christijn Groeneveld weet dat hij nog zeker een jaar langer als laatste winnaar van een NK op natuurijs in de boeken blijft staan. "Ik begon ook net te wennen aan die status", zegt Groeneveld lachend. Hij hoorde donderdag dat de overheid vanwege de coronaperikelen geen toestemming geeft voor een NK. "Voor mij is het leuk dat ik het voorlopig ook blijf. Hoe langer je die titel draagt, hoe bijzonderder het wordt."
De nu 36-jarige Groeneveld veroverde begin 2013 de Nederlandse marathontitel op het Veluwemeer. "Ik herinner me iedere meter van die wedstrijd nog. Na de winst van het NK besefte ik nog niet zo goed wat het betekende. De dag erna stond ik weer om 10 uur op het ijs voor een klassieker. Pas later kwam het besef."
Voor de schaatsers van de lange adem is het NK na de Elfstedentocht de belangrijkste wedstrijd. "Toen ik nog schaatste, hoopte ik ieder jaar op zo'n kampioenschap. Ik ben ook heel erg verwend geweest met vijf NK's achter elkaar. De laatste won ik. Toen had ik natuurlijk niet verwacht dat ik als laatste winnaar zo lang stand zou houden. Ik ben deze week heel vaak gebeld toen sprake was van de mogelijke komst van een nieuw NK. Dat geeft wel aan hoe bijzonder het is. Dit is de allergaafste wedstrijd om te rijden. Ik voelde zelf ook weer een beetje de kriebels door het natuurijs, hoewel het voor mij nu niet mogelijk is", aldus Groeneveld, die in 2014 bij een trainingsongeluk een ruggenwervel brak en een tijdje zijn benen niet meer kon bewegen. Hij moest opnieuw leren lopen. "Mijn hele leven is veranderd na die wedstrijd. Des te meer koester ik zulke successen."
De oud-schaatser voelt wel mee met de marathonschaatsers van nu, die zich zo hadden verheugd op natuurijswedstrijden na een weggegooid seizoen. "Ik weet hoe het voelt. In 2012 hadden we bijna een Elfstedentocht gehad, ik zat met de ploeg toen al klaar in een hotel. De teleurstelling dat het niet doorging, was toen helemaal groot. Voor de jongens van nu had zo'n NK alles goed kunnen maken. Hier hadden zoveel mensen naar gekeken, de publiciteit was zó groot geweest. En dat na een jaar waarin ze toch al geen marathons konden rijden."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
26 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
7 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
9 uur geleden