Oud-Rusland-correspondent Peter d'Hamecourt (77) overleden
SAVIGNAC-DE-DURAS (ANP) - Journalist en oud-Rusland-correspondent Peter d'Hamecourt is zondag op 77-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld. D'Hamecourt overleed aan een hartstilstand in Frankrijk, waar hij woonde.
D'Hamecourt werd bij het grote publiek vooral bekend als correspondent in Moskou. Tussen 1989 en 2008 woonde hij in de Russische hoofdstad en versloeg hij onder meer de val van de Sovjet-Unie voor het NOS Journaal en het Algemeen Dagblad. Voor het NOS Journaal maakte hij in de bijna twintig jaar meer dan 3000 reportages. Ook verzorgde hij bijdragen voor de VRT, EenVandaag en NOVA.
De journalist begon zijn carrière eind jaren zestig bij de Nieuwe Vlaardingsche Courant en werkte daarna als popjournalist voor de Haagsche Courant. Daarna maakte d'Hamecourt de overstap naar het AD, waar hij onder meer werkte als buitenlandcorrespondent in het Midden-Oosten en Zuid-Amerika.
Boeken
In juni 2008 kondigde d'Hamecourt aan dat hij met de VUT ging. Wel schreef hij daarna nog een aantal boeken, onder meer over Fjodor Dostojevski, Poetin en de veldslagen van Napoleon in Rusland. Hij bleef na zijn pensioen lange tijd in Rusland wonen.
D'Hamecourt werd in 2018 getroffen door een herseninfarct, waardoor hij deels verlamd raakte. Over deze ingrijpende gebeurtenis en de worsteling om daarna weer goed te functioneren schreef hij samen met een goede vriendin het boek Een leven op zijn kop dat in 2021 uitkwam.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
10 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
18 uur geleden