Oud-rolstoeltennisster Vergeer opgenomen in Hall of Fame
ROTTERDAM (ANP) - Esther Vergeer wordt opgenomen in de internationale Hall of Fame van het tennis. Op het ABN AMRO Open in Rotterdam werd bekendgemaakt dat de 41-jarige zevenvoudig paralympisch kampioene door onder anderen tennisjournalisten, historici en fans is gekozen voor de onderscheiding. De eveneens genomineerde Amerikaanse oud-rolstoeltennisser Rick Draney krijgt ook een plaats in de eregalerij van het tennis.
Vergeer is een van de meest succesvolle rolstoeltennissers ooit. De Woerdense voerde tussen 2000 en 2013 maar liefst 668 weken onafgebroken de wereldranglijst aan.
Sporters uit de categorie rolstoeltennis komen elke vier jaar in aanmerking voor een nominatie. Ook de Nederlandse voormalig rolstoeltennissters Monique Kalkman-van den Bosch en Chantal Vandierendonck werden eerder opgenomen in de eregalerij van het tennis. Het museum van de Hall of Fame, waarin onder meer foto's van alle gekozen tennissers hangen, is gevestigd in de Amerikaanse stad Newport.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
2 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geleden