Oud-rolstoeltennisster Vergeer opgenomen in Hall of Fame
ROTTERDAM (ANP) - Esther Vergeer wordt opgenomen in de internationale Hall of Fame van het tennis. Op het ABN AMRO Open in Rotterdam werd bekendgemaakt dat de 41-jarige zevenvoudig paralympisch kampioene door onder anderen tennisjournalisten, historici en fans is gekozen voor de onderscheiding. De eveneens genomineerde Amerikaanse oud-rolstoeltennisser Rick Draney krijgt ook een plaats in de eregalerij van het tennis.
Vergeer is een van de meest succesvolle rolstoeltennissers ooit. De Woerdense voerde tussen 2000 en 2013 maar liefst 668 weken onafgebroken de wereldranglijst aan.
Sporters uit de categorie rolstoeltennis komen elke vier jaar in aanmerking voor een nominatie. Ook de Nederlandse voormalig rolstoeltennissters Monique Kalkman-van den Bosch en Chantal Vandierendonck werden eerder opgenomen in de eregalerij van het tennis. Het museum van de Hall of Fame, waarin onder meer foto's van alle gekozen tennissers hangen, is gevestigd in de Amerikaanse stad Newport.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden