Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-renner Ten Dam nieuwe bondscoach wielrensters

Oud-renner Ten Dam nieuwe bondscoach wielrensters

ARNHEM (ANP) - Laurens ten Dam is door wielerbond KNWU aangesteld als nieuwe bondscoach van de vrouwen. De 43-jarige oud-renner begint op 1 januari aan zijn nieuwe functie. Hij volgt Loes Gunnewijk op.

"Ik merkte tijdens mijn werkzaamheden als bondscoach gravel en met name tijdens het WK in Leuven dat ik het presteren op het allerhoogste topsportniveau echt had gemist. Gezamenlijk met een groep toewerken naar de grote toernooien als een EK, WK en natuurlijk de Olympische Spelen. Als ervaringsdeskundige stap ik onbevooroordeeld in dit avontuur en zo wil ik ook met de atleten aan de slag", aldus Ten Dam in een verklaring van de bond.

"Ze moeten op me kunnen bouwen en rekenen en dit verwacht ik andersom ook. Fietsen hoef ik niemand te leren, het zijn allemaal toprensters. Het gaat er echt om een team te smeden met een duidelijk doel en missie. Er zit ontzettend veel talent binnen het Nederlandse vrouwenwielrennen, dus ik ben ervan overtuigd dat we hele mooie jaren tegemoet gaan!"

Gedreven persoonlijkheid

Ten Dam wist de bond te overtuigen met zijn visie. "Laurens wist ons op overtuigende wijze mee te nemen in zijn visie en drive om in deze rol te stappen. Met al zijn ervaring als renner, maar ook met het werken in teams, samen met zijn gedreven persoonlijkheid hebben we er alle vertrouwen in dat hij de juiste stappen gaat zetten", zei technisch directeur Wilbert Broekhuizen. "Hij weet wat nodig is om de randvoorwaarden te creëren om op het allerhoogste niveau voor de winst te gaan, en doet dit ook nog eens op een prettige manier. We kijken uit naar zijn vorderingen en natuurlijk de eerste toernooien waar we gaan strijden voor goud."

Ten Dam, die ook bondscoach gravelfietsen is, stopte in 2019 met wielrennen. Hij reed voor onder meer Rabobank, Giant-Alpecin en Sunweb.

Op de afgelopen WK grepen de Nederlandse rensters naast de medailles. Annemiek van Vleuten pakte in 2022 de laatste wereldtitel bij de vrouwen voor Nederland. Vorig jaar pakte Demi Vollering zilver.

Meer uit Sport

Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

2 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

2 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

3 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

4 uur geleden
Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

4 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.

4 uur geleden
Skeletonster Bos stelt op Spelen ook in derde run teleur

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.

6 uur geleden