Oud-renner Ten Dam nieuwe bondscoach wielrensters
ARNHEM (ANP) - Laurens ten Dam is door wielerbond KNWU aangesteld als nieuwe bondscoach van de vrouwen. De 43-jarige oud-renner begint op 1 januari aan zijn nieuwe functie. Hij volgt Loes Gunnewijk op.
"Ik merkte tijdens mijn werkzaamheden als bondscoach gravel en met name tijdens het WK in Leuven dat ik het presteren op het allerhoogste topsportniveau echt had gemist. Gezamenlijk met een groep toewerken naar de grote toernooien als een EK, WK en natuurlijk de Olympische Spelen. Als ervaringsdeskundige stap ik onbevooroordeeld in dit avontuur en zo wil ik ook met de atleten aan de slag", aldus Ten Dam in een verklaring van de bond.
"Ze moeten op me kunnen bouwen en rekenen en dit verwacht ik andersom ook. Fietsen hoef ik niemand te leren, het zijn allemaal toprensters. Het gaat er echt om een team te smeden met een duidelijk doel en missie. Er zit ontzettend veel talent binnen het Nederlandse vrouwenwielrennen, dus ik ben ervan overtuigd dat we hele mooie jaren tegemoet gaan!"
Gedreven persoonlijkheid
Ten Dam wist de bond te overtuigen met zijn visie. "Laurens wist ons op overtuigende wijze mee te nemen in zijn visie en drive om in deze rol te stappen. Met al zijn ervaring als renner, maar ook met het werken in teams, samen met zijn gedreven persoonlijkheid hebben we er alle vertrouwen in dat hij de juiste stappen gaat zetten", zei technisch directeur Wilbert Broekhuizen. "Hij weet wat nodig is om de randvoorwaarden te creëren om op het allerhoogste niveau voor de winst te gaan, en doet dit ook nog eens op een prettige manier. We kijken uit naar zijn vorderingen en natuurlijk de eerste toernooien waar we gaan strijden voor goud."
Ten Dam, die ook bondscoach gravelfietsen is, stopte in 2019 met wielrennen. Hij reed voor onder meer Rabobank, Giant-Alpecin en Sunweb.
Op de afgelopen WK grepen de Nederlandse rensters naast de medailles. Annemiek van Vleuten pakte in 2022 de laatste wereldtitel bij de vrouwen voor Nederland. Vorig jaar pakte Demi Vollering zilver.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geledenLIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackmannen hebben zich na twaalf jaar weer geplaatst voor de finale van de olympische aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat eindigden in de tweede halve finale in Milaan als tweede, achter Zuid-Korea.
1 uur geleden