Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-renner Ten Dam nieuwe bondscoach wielrensters

Oud-renner Ten Dam nieuwe bondscoach wielrensters

ARNHEM (ANP) - Laurens ten Dam is door wielerbond KNWU aangesteld als nieuwe bondscoach van de vrouwen. De 43-jarige oud-renner begint op 1 januari aan zijn nieuwe functie. Hij volgt Loes Gunnewijk op.

"Ik merkte tijdens mijn werkzaamheden als bondscoach gravel en met name tijdens het WK in Leuven dat ik het presteren op het allerhoogste topsportniveau echt had gemist. Gezamenlijk met een groep toewerken naar de grote toernooien als een EK, WK en natuurlijk de Olympische Spelen. Als ervaringsdeskundige stap ik onbevooroordeeld in dit avontuur en zo wil ik ook met de atleten aan de slag", aldus Ten Dam in een verklaring van de bond.

"Ze moeten op me kunnen bouwen en rekenen en dit verwacht ik andersom ook. Fietsen hoef ik niemand te leren, het zijn allemaal toprensters. Het gaat er echt om een team te smeden met een duidelijk doel en missie. Er zit ontzettend veel talent binnen het Nederlandse vrouwenwielrennen, dus ik ben ervan overtuigd dat we hele mooie jaren tegemoet gaan!"

Gedreven persoonlijkheid

Ten Dam wist de bond te overtuigen met zijn visie. "Laurens wist ons op overtuigende wijze mee te nemen in zijn visie en drive om in deze rol te stappen. Met al zijn ervaring als renner, maar ook met het werken in teams, samen met zijn gedreven persoonlijkheid hebben we er alle vertrouwen in dat hij de juiste stappen gaat zetten", zei technisch directeur Wilbert Broekhuizen. "Hij weet wat nodig is om de randvoorwaarden te creëren om op het allerhoogste niveau voor de winst te gaan, en doet dit ook nog eens op een prettige manier. We kijken uit naar zijn vorderingen en natuurlijk de eerste toernooien waar we gaan strijden voor goud."

Ten Dam, die ook bondscoach gravelfietsen is, stopte in 2019 met wielrennen. Hij reed voor onder meer Rabobank, Giant-Alpecin en Sunweb.

Op de afgelopen WK grepen de Nederlandse rensters naast de medailles. Annemiek van Vleuten pakte in 2022 de laatste wereldtitel bij de vrouwen voor Nederland. Vorig jaar pakte Demi Vollering zilver.

Meer uit Sport

Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

3 uur geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

5 uur geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

7 uur geleden
Duplantis vestigt op WK wereldrecord polsstokhoogspringen

TOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.

8 uur geleden
Hordeloopster Visser grijpt in WK-finale weer naast medaille

TOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.

8 uur geleden
Laros (20) overtuigend naar finale 1500 meter op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).

9 uur geleden
Visser snelt in Tokio naar derde WK-finale 100 meter horden

TOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.

9 uur geleden