Oud-renner Ten Dam nieuwe bondscoach wielrensters
ARNHEM (ANP) - Laurens ten Dam is door wielerbond KNWU aangesteld als nieuwe bondscoach van de vrouwen. De 43-jarige oud-renner begint op 1 januari aan zijn nieuwe functie. Hij volgt Loes Gunnewijk op.
"Ik merkte tijdens mijn werkzaamheden als bondscoach gravel en met name tijdens het WK in Leuven dat ik het presteren op het allerhoogste topsportniveau echt had gemist. Gezamenlijk met een groep toewerken naar de grote toernooien als een EK, WK en natuurlijk de Olympische Spelen. Als ervaringsdeskundige stap ik onbevooroordeeld in dit avontuur en zo wil ik ook met de atleten aan de slag", aldus Ten Dam in een verklaring van de bond.
"Ze moeten op me kunnen bouwen en rekenen en dit verwacht ik andersom ook. Fietsen hoef ik niemand te leren, het zijn allemaal toprensters. Het gaat er echt om een team te smeden met een duidelijk doel en missie. Er zit ontzettend veel talent binnen het Nederlandse vrouwenwielrennen, dus ik ben ervan overtuigd dat we hele mooie jaren tegemoet gaan!"
Gedreven persoonlijkheid
Ten Dam wist de bond te overtuigen met zijn visie. "Laurens wist ons op overtuigende wijze mee te nemen in zijn visie en drive om in deze rol te stappen. Met al zijn ervaring als renner, maar ook met het werken in teams, samen met zijn gedreven persoonlijkheid hebben we er alle vertrouwen in dat hij de juiste stappen gaat zetten", zei technisch directeur Wilbert Broekhuizen. "Hij weet wat nodig is om de randvoorwaarden te creëren om op het allerhoogste niveau voor de winst te gaan, en doet dit ook nog eens op een prettige manier. We kijken uit naar zijn vorderingen en natuurlijk de eerste toernooien waar we gaan strijden voor goud."
Ten Dam, die ook bondscoach gravelfietsen is, stopte in 2019 met wielrennen. Hij reed voor onder meer Rabobank, Giant-Alpecin en Sunweb.
Op de afgelopen WK grepen de Nederlandse rensters naast de medailles. Annemiek van Vleuten pakte in 2022 de laatste wereldtitel bij de vrouwen voor Nederland. Vorig jaar pakte Demi Vollering zilver.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
14 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
17 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
18 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
18 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
23 uur geleden