Oud-renner Dennis bekent deels schuld na dodelijk ongeluk vrouw
ADELAIDE (ANP/DPA) - Voormalig tijdritspecialist Rohan Dennis heeft deels schuld bekend rond de dodelijke aanrijding van zijn vrouw Melissa Hoskins. De Australische oud-baanwielrenster (32) overleed in december vorig jaar nadat ze was aangereden door een voertuig dat Dennis naar verluidt bestuurde.
De wereldkampioen tijdrijden van 2018 en 2019 werd onder meer verdacht van gevaarlijk rijgedrag met de dood tot gevolg, maar bekent nu alleen het veroorzaken van een situatie waarin iemand gewond kon raken. Daarop laat het Australisch Openbaar Ministerie de overige aanklachten vallen, melden media als de BBC en ABC. De uitspraak volgt later.
De eveneens Australische Dennis kwam na het dodelijk ongeval vast te zitten, maar mocht al snel op borgtocht weer vrij. De 34-jarige Dennis, ook winnaar van ritten in de Ronde van Spanje en de Tour de France, kreeg twee kinderen met Hoskins. De eind vorig jaar gestopte renner reed zijn laatste twee seizoenen voor Jumbo-Visma.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
40 minuten geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
20 uur geleden