Oud-renner Dennis bekent deels schuld na dodelijk ongeluk vrouw
ADELAIDE (ANP/DPA) - Voormalig tijdritspecialist Rohan Dennis heeft deels schuld bekend rond de dodelijke aanrijding van zijn vrouw Melissa Hoskins. De Australische oud-baanwielrenster (32) overleed in december vorig jaar nadat ze was aangereden door een voertuig dat Dennis naar verluidt bestuurde.
De wereldkampioen tijdrijden van 2018 en 2019 werd onder meer verdacht van gevaarlijk rijgedrag met de dood tot gevolg, maar bekent nu alleen het veroorzaken van een situatie waarin iemand gewond kon raken. Daarop laat het Australisch Openbaar Ministerie de overige aanklachten vallen, melden media als de BBC en ABC. De uitspraak volgt later.
De eveneens Australische Dennis kwam na het dodelijk ongeval vast te zitten, maar mocht al snel op borgtocht weer vrij. De 34-jarige Dennis, ook winnaar van ritten in de Ronde van Spanje en de Tour de France, kreeg twee kinderen met Hoskins. De eind vorig jaar gestopte renner reed zijn laatste twee seizoenen voor Jumbo-Visma.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
7 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden