Oud-rechter noemt verwerpen zaak Flynn 'grof machtsmisbruik'
WASHINGTON (ANP/RTR) - Oud-rechter John Gleeson noemt het "grof machtsmisbruik" dat de aanklager de zaak tegen voormalig veiligheidsadviseur Michael Flynn wil verwerpen. Gleeson werd door rechter Emmet Sullivan om hulp gevraagd als "vriend van de rechtbank". De oud-rechter publiceerde woensdag een verklaring met zijn bevindingen.
De voormalig veiligheidsadviseur van president Donald Trump gaf eerder tot tweemaal toe gelogen te hebben tegen de FBI. Toch besloot de aanklager, onder druk van Trump en justitieminister William Barr, om de zaak tegen Flynn te verwerpen. Rechter Sullivan werd gevraagd dat besluit over te nemen, maar hij wil daar eerst meer informatie voor inwinnen, onder meer bij Gleeson.
"Het ministerie van Justitie heeft de verantwoordelijkheid om deze zaak te vervolgen als iedere andere zaak, zonder angst of voorkeuren", aldus Gleeson. "Het heeft die verantwoordelijkheid verworpen door grof machtsmisbruik in een poging om een vriend en politieke bondgenoot van de president een speciale behandeling te geven."
Voldoende bewijs
Het advies van Gleeson aan Sullivan was dan ook om de zaak gewoon voort te zetten en Flynn een straf op te leggen. Er is volgens de oud-rechter voldoende bewijs dat Flynn meineed heeft gepleegd.
Vrijdag doet het hof van beroep uitspraak over een zaak die Flynn heeft aangespannen tegen rechter Sullivan. Flynn wil dat het hof van beroep Sullivan dwingt de zaak te laten vallen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de onderhandelingen met de Verenigde Staten over een nieuw Amerikaans vredesplan "uiterst gevoelige punten weten te behouden", zegt president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense leider denkt dat zondag in Genève "belangrijke stappen" zijn gezet.
47 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat er nog geen plannen zijn voor een ontmoeting met Amerikaanse onderhandelaars over het vredesplan voor Oekraïne. Het Kremlin is niet op de hoogte gehouden van de uitkomst van vredesonderhandelingen op zondag in Genève, aldus Peskov.
48 minuten geledenLUANDA (ANP) - "Een eensgezind en gecoördineerd EU-standpunt is essentieel voor een goede uitkomst van vredesonderhandelingen", benadrukt voorzitter van de EU-leiders António Costa. "Voor Oekraïne en voor Europa", schrijft hij op X.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense parlementsvoorzitter Roeslan Stefantsjoek heeft herhaald dat Oekraïne een "rode lijn" trekt bij het formeel opgeven van bezet gebied, het inperken van het leger en restricties op bondgenootschappen. Hij zei ook dat lidmaatschap van de Europese Unie en de NAVO onderdeel moet zijn van een toekomstig vredesplan.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De hoogste aanklager van Spanje, Álvaro García Ortiz, heeft besloten af te treden. Hij werd vorige week door het hooggerechtshof schuldig bevonden aan het lekken van vertrouwelijke informatie, een nieuwe tegenslag voor de linkse minderheidsregering van premier Pedro Sánchez.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft steun uitgesproken voor het 28-puntenplan voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. "Ons standpunt is duidelijk: elke Europese politicus heeft de plicht om dit plan volledig en onvoorwaardelijk te steunen, aangezien dit de rationele en humane keuze is", schreef minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".
2 uur geleden