Oud-rechter noemt verwerpen zaak Flynn 'grof machtsmisbruik'
WASHINGTON (ANP/RTR) - Oud-rechter John Gleeson noemt het "grof machtsmisbruik" dat de aanklager de zaak tegen voormalig veiligheidsadviseur Michael Flynn wil verwerpen. Gleeson werd door rechter Emmet Sullivan om hulp gevraagd als "vriend van de rechtbank". De oud-rechter publiceerde woensdag een verklaring met zijn bevindingen.
De voormalig veiligheidsadviseur van president Donald Trump gaf eerder tot tweemaal toe gelogen te hebben tegen de FBI. Toch besloot de aanklager, onder druk van Trump en justitieminister William Barr, om de zaak tegen Flynn te verwerpen. Rechter Sullivan werd gevraagd dat besluit over te nemen, maar hij wil daar eerst meer informatie voor inwinnen, onder meer bij Gleeson.
"Het ministerie van Justitie heeft de verantwoordelijkheid om deze zaak te vervolgen als iedere andere zaak, zonder angst of voorkeuren", aldus Gleeson. "Het heeft die verantwoordelijkheid verworpen door grof machtsmisbruik in een poging om een vriend en politieke bondgenoot van de president een speciale behandeling te geven."
Voldoende bewijs
Het advies van Gleeson aan Sullivan was dan ook om de zaak gewoon voort te zetten en Flynn een straf op te leggen. Er is volgens de oud-rechter voldoende bewijs dat Flynn meineed heeft gepleegd.
Vrijdag doet het hof van beroep uitspraak over een zaak die Flynn heeft aangespannen tegen rechter Sullivan. Flynn wil dat het hof van beroep Sullivan dwingt de zaak te laten vallen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
6 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
8 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
8 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.
10 uur geleden