Oud-rechter noemt verwerpen zaak Flynn 'grof machtsmisbruik'
WASHINGTON (ANP/RTR) - Oud-rechter John Gleeson noemt het "grof machtsmisbruik" dat de aanklager de zaak tegen voormalig veiligheidsadviseur Michael Flynn wil verwerpen. Gleeson werd door rechter Emmet Sullivan om hulp gevraagd als "vriend van de rechtbank". De oud-rechter publiceerde woensdag een verklaring met zijn bevindingen.
De voormalig veiligheidsadviseur van president Donald Trump gaf eerder tot tweemaal toe gelogen te hebben tegen de FBI. Toch besloot de aanklager, onder druk van Trump en justitieminister William Barr, om de zaak tegen Flynn te verwerpen. Rechter Sullivan werd gevraagd dat besluit over te nemen, maar hij wil daar eerst meer informatie voor inwinnen, onder meer bij Gleeson.
"Het ministerie van Justitie heeft de verantwoordelijkheid om deze zaak te vervolgen als iedere andere zaak, zonder angst of voorkeuren", aldus Gleeson. "Het heeft die verantwoordelijkheid verworpen door grof machtsmisbruik in een poging om een vriend en politieke bondgenoot van de president een speciale behandeling te geven."
Voldoende bewijs
Het advies van Gleeson aan Sullivan was dan ook om de zaak gewoon voort te zetten en Flynn een straf op te leggen. Er is volgens de oud-rechter voldoende bewijs dat Flynn meineed heeft gepleegd.
Vrijdag doet het hof van beroep uitspraak over een zaak die Flynn heeft aangespannen tegen rechter Sullivan. Flynn wil dat het hof van beroep Sullivan dwingt de zaak te laten vallen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.
17 minuten geledenPALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.
1 uur geledenMERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken bij het produceren en aankopen van wapens. Duitsland gaat betalen voor honderden Amerikaanse Patriot-raketten en Duitse luchtafweer voor Oekraïne. En Oekraïne gaat zijn kennis en kunde over drone-oorlogvoering meer met Duitsland delen, hebben de Oekraïense president en de Duitse bondskanselier afgesproken.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Internationale hulpverleners van het Rode Kruis en de Rode Halve Maan zien zich gedwongen om via land naar Iran te reizen voor leveringen van humanitaire hulp. Normaal gesproken doen ze dat via de zee of de lucht, maar dat is door de oorlog met Israël en de Verenigde Staten nu geen optie.
2 uur geleden